Pastrňák ukončil čekání na gól, rozhodl o výhře Bostonu nad Detroitem

Po sedmnácti zápasech bez jediného zásahu se znovu prosadil nejlepší český střelec v této sezoně NHL David Pastrňák. Jeho trefa v prodloužení navíc znamenala vítězství nad Detroitem 4:3. Gólem přispěl také Tomáš Plekanec k vítězství Montrealu nad Calgary.

David Pastrňák zaznamenal tři asistence

David Pastrňák zaznamenal tři asistence | Zdroj: Reuters

Běžela poslední minuta prodloužení zápasu Bostonu s Detroitem, když Davidové Krejčí a Pastrňák krkolomně přešli přes útočnou modrou čáru. Mladší z české dvojici si na vrcholu kruhu počkal na přihrávku od Krejčího, ranou nad lapačku propálil gólmana Coreaua a rozhodl o výhře 4:3.

David Pastrňák dovršil druhou dvacítku gólů v sezoně, ale trvalo mu to přes měsíc. Po drobném chirurgickém zákroku na konci roku se jeho střelecká forma zasekla. Ještě v prosinci byl druhým nejlepším střelcem celé soutěže, na další zásah ale čekal dlouhých 17 zápasů.

Proti Detroitu si mladík z Havířova připsal i asistenci a pomohl tak Bruins ukončit čtyřzápasovou sérii porážek. Za svůj výkon byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Svou sedmou branku v sezoně zaznamenal Tomáš Plekanec, když ve 25. minutě zápasu ve vlastním oslabení vystihl rozehrávku Calgary a rychlé přečíslení zakončil přízemní ranou na 2:0. Canadiens uhasili plameny celkem pěti brankami, jejich brankář Carey Price přišel o čisté konto až dvě sekundy před koncem.

NHL:
Boston - Detroit 4:3 v prodl., New Jersey - Los Angeles 1:3, NY Islanders - Columbus 4:2, Pittsburgh - St. Louis 0:3, Dallas - Minnesota 2:3 po sam. nájezdech, Ottawa - Washington 3:0, Nashville - Buffalo 4:5 v prodl., Winnipeg - San Jose 3:4, Chicago - Tampa Bay 2:5, Montreal - Calgary 5:1.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít