Pátek třináctého většina hokejistů neřešila

Extraligový kalendář se s hokejisty příliš nemazlí. Nechá je sice odpočívat třeba na Štědrý den, na Silvestra nebo na Nový rok, ale že by bral ohledy na to, zda jsou hráči nebo trenéři pověrčiví? Tak to ani náhodou! A proto se i stalo, že 38. kolo nejvyšší domácí soutěže připadlo na pátek třináctého.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plzeňští hokejisté se radují z gólu v liberecké síti. I ten je posunul v tabulce na první místo | Zdroj: ČTK

Je docela dobře možné, že pěkných pár hráčů mělo z tohoto data větší obavy než ze soupeře. A je pravděpodobné, že po včerejšku přibylo pověrčivých fanoušků například mezi příznivci Vítkovic nebo Litvínova, kteří byli svědky krutých domácích debaklů. Naopak třeba pardubický trenér Pavel Hynek mohl po utkání s Plzní vcelku poklidně prohlásit.

„Možná někteří hráči jsou pověrčiví. Taky mě to napadlo, ale to samé by si mohl říct soupeř. Já jsem rád, že se nikdo na jedné ani na druhé straně nezranil. Takže pátek 13. dopadl pro oba týmy dobře,“ říká Hynek.

O něco lépe však přece jen dopadl pro plzeňské hráče, kteří si odváželi z Pardubic dva body. Trenér Marian Jelínek ovšem nezkoušel tvrdit, že by ignoroval včerejší problematické datum.

Přehrát

00:00 / 00:00

Aleš Procházka rozebral s hokejisty, zda jsou pověrčivý nebo ne

„Tak určitě jsme to probírali v kabině. Ale já pověrčivý nejsem, spíše to beru jako velkou výzvu. Mario Lemieux třeba na druhou stranu říkal, že když je pátek 13., tak že ani nepůjde na led, což našeho kapitána trošku znervóznilo. Nakonec ale rozhodl v nájezdu,“ okomentoval trenér Jelínek včerejší důležitý počin kapitána týmu Martina Straky.

Ten ale nebyl jediným plzeňským hráčem, který rozesmutnil pardubické tribuny proměněným sólovým nájezdem. Totéž dokázal Jan Kovář, a to dokonce hned dvakrát. Pátek 13. ledna si proto bude připomínat často a rád. „Určitě je hodně pověrčivých hokejistů. Já k nim ale nepatřím.“

Aleš Procházka, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme