Pateru těšily góly i spolupráce s Tenkrátem. Cháberu týmová práce

Kapitán kladenských Rytířů Pavel Patera zaznamenal v letošním ročníku hokejové extraligy až do včerejška jediný gól. V nedělním vítězném utkání s Kometou Brno však přidal do svojí bohaté střelecké sbírky dvě parádní trefy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

HC Rytíři Kladno (ilustrační fotografie) | Zdroj: ČTK

„Prostě to tak někdy je, to jsem se třeba cítil hůř než v pátek, ale napadalo to tam. Asi musím víc střílet,“ plánuje teď Pavel Patera.

A na další extraligová utkání se může těšit i jako spoluhráč Petra Tenkráta, se kterým mu to na ledě opravdu začíná klapat.

„Zápas od zápasu se lepšíme, prospívá to nejenom nám, ale hlavně celému Kladnu. Věděli jsme, že on bude obrovská posila, dokazuje to v každém zápase.“

A do třetice potěšil nedělní večer Pavla Pateru i jako kapitána týmu. Na otázku, jak poznamenalo kladenské hráče několik domácích utkání, která nedotáhli do vítězného konce, odpověděl diplomaticky:

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Aleše Procházky z vítězného utkání Kladna na domácím ledě

„Do asi není do rozhlasu nebo do novin, jaký recept jsme použili. Ale měli jsme nějaké sezení, kde jsme si všechno vyříkali, a to asi pomohlo.“

Na dalším tříbodovém vítězství Kladna se výrazně podepsal výborně chytající Jan Chábera. Ten ale nezapomněl pochválit ani svoje spoluhráče.

„Hodně mi pomáhali kluci, dost střel zblokovali a ty, které na mě šly, byly ze střední vzdálenosti, kde jsem viděl, takže se i dobře chytaly. Šance tam byly, ale od toho tam jsem, abych něco chytil,“ okomentoval pro Kladno lichotivý výsledek 5:1 gólman, kterému by kladenští fanoušci určitě přáli, aby byl Rytířům stejnou oporou jako v minulé sezoně.

Jan Chábera však nezkouší oddělovat svoje vlastní předsevzetí od plánů celého mužstva.

„Z těch dvou zápasů, které jsme teď v pátek a neděli hráli, máme – a mluvím asi za všechny kluky – dobrý pocit. Když takhle budeme hrát dál, budeme mít úspěch.“

Aleš Procházka, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme