Pavelcovu Winnipegu domácí prostředí nepomohlo, v sérii prohrává už 0:3

Český brankář Ondřej Pavelec v brance Winnipegu Jets se ani na třetí pokus nedočkal v sérii play-off NHL s Anaheimem vítězství. Ducks po vítězství 5:4 v prodloužení vedou už 3:0 na zápasy. V dalších sériích se vedení 2:1 ujali hokejisté Minnesoty nad St. Louis a NY Rangers nad Pittsburghem.

Ondřeje Pavelce překonal i Corey Perry

Ondřeje Pavelce překonal i Corey Perry | Zdroj: Reuters

Winnipeg hrál zápas playoff před svými fanoušky poprvé od konce dubna 1996 a v základní hrací době nad Anaheimem třikrát vedl. Ještě 3 minuty před koncem domácí tým v brance s Ondřejem Pavelcem držel stav 4:3. V čase 57:46 ale vyrovnal Ryan Kesler.

Prodloužení trvalo pouze 5 minut a dvanáct sekund, pak zcela volný Rickard Rakell tečoval za záda českého brankáře Beaucheminovu střelu od modré čáry a rozhodl.

Po výhře 5:4 vede Anaheim v sérii čtvrtfinále Západní konference už 3:0 na zápasy. Na Ondřeje Pavelce letělo 31 střel, úspěšnost jeho zákroků nepřekročila 84 procent.

Prohře St. Louis Blues v Minnesotě nezabránili ani Zbyněk Michálek a Dmitrij Jaškin. Domácí zvítězili 3:0 a v sérii vedou 2:1. Michálek strávil na ledě 17 a půl minuty, mladík Jaškin pouze necelých 9.

Stejný stav platí i v sérii Východní konference mezi Pittsburghem a newyorskými Rangers. O výhře nejlepšího týmu základní části na ledě Penguins rozhodli Carl Hagelin s Chrisem Kreiderem. Tučňáci dokázali pouze snížit v závaru 7 minut před koncem, vyrovnat se jim nepodařilo.

Východní konference - 3. zápas:
Pittsburgh - NY Rangers 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 54. Hörnqvist - 9. Hagelin, 32. Kreider. Střely na branku: 24:26. Diváci: 18.645. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist (NY Rangers), 2. Hörnqvist (Pittsburgh), 3. Kreider (NY Rangers). Stav série: 1:2.

Západní konference - 3. zápasy:
Minnesota - St. Louis 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 35. Pominville, 37. Parise, 58. Niederreiter. Střely na branku: 24:17. Diváci: 19.165. Hvězdy zápasu: 1. Parise, 2. Pominville, 3. Dubnyk (všichni Minnesota). Stav série: 2:1.

Winnipeg - Anaheim 4:5 v prodl. (1:1, 3:2, 0:1 - 0:1)
Branky: 10. Stempniak, 27. Myers, 30. Wheeler, 39. Little - 20. Fowler, 24. Perry, 37. Silfverberg, 58. Kesler, 66. Rakell. Střely na branku: 35:31. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval pět branek z 31 střel a úspěšnost zásahů měl 83,87 procenta. Diváci: 15.016. Hvězdy zápasu: 1. Little, 2. Silfverberg (oba Anaheim), 3. Myers (Winnipeg). Stav série: 0:3.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít