Pavelec: Brněnští fanoušci byli super

Český národní tým vstoupil do Českých hokejových her vítězstvím 2:1 nad Finskem. Nepříznivý stav 0:1 po první třetině otočili Tomáš Rolinek s Romanem Červenkou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Pavelec právě dostává gól od Aaltonena. Další už nedostal a Češi vyhráli 2:1 | Zdroj: ČTK

Nepadlo sice moc gólů, ale předvedená hra, plná důrazu a nasazení, byla v podání českého týmu před blížícím se mistrovstvím světa příslibem. Už úvodní část, přestože ji Češi prohráli 0:1, vypadala slibně.

"Od začátku to z naší strany bylo dobré. Ta první třetina byla myslím výborná - dlouho jsme takhle nikoho nepřehráli. Vytvořili jsme si tlak, šly tam střely na bránu, akorát nám chyběli hráči na dorážky," posteskl si Tomáš Rolinek.

Přehrát

00:00 / 00:00

S českými hokejisty mluvil po zápase s Finskem reportér Pavel Petr

Ve druhé třetině ubylo na straně českého výběru šancí, paradoxně ale přišlo vyrovnání. Zařídil ho právě kapitán národního týmu a nechal vzpomenout na loňský šampionát v Německu, na němž výraznou měrou přispěl k titulu. Ve středním pásmu si narazil kotouč s Jakubem Voráčkem a pak už mířil přesně do horního růžku finské branky.

"Druhá třetina už byla slabší, bylo to tím, že jsme hráli i delší střídání a trochu jsme tahali nohy. Pak jsme vyrovnali a bylo to hned lepší," řekl po utkání Rolinek.

A závěrečná část? O výhře českého týmu rozhodl Roman Červenka. Sympatický výkon navíc Češi podtrhli herní disciplínou. Za šedesát minut pouze jedinkrát hráli v oslabení. "Vidíte, to jsem ani nevěděl, v té rychlosti jsem si toho ani nevšimnul. Ale nebyly tam žádné fauly, které by nám rozhodčí odpustil. Hráli jsme čistě," ohlédl se Tomáš Rolinek.

S finským stylem hokeje Pavelec problémy neměl

Velký podíl na výhře ovšem mělo také brněnské publikum. Do hlediště si našlo cestu 7200 fanoušků, kteří Rondo vyprodali.

"Už před zápasem jsme věděli, že jsou fantastičtí. Jenom to potvrdili - celý zápas nás povzbuzovali. Je to super, když celá hala řve a vy víte, že stojí za vámi. I kvůli nim musíte hrát naplno," chválil publikum Ondřej Pavelec.

On sám si musel zvyknout na rozdílný herní styl ve srovnání se zámořským hokejem. "Kvůli tomu širšímu hřišti určitě, ale Finové to hrají podobně. Beci stříleli, útočníci chodili tvrdě do brány... Naši obránci si to ale pohlídali. Sice tam bylo pár závarů před brankou, ale výkon byl myslím celkem dobrý," řekl Ondřej Pavelec.

Pavel Petr, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme