Pavla Pateru trénování chytlo. Už se těším na led, přiznává

Před několika dny oznámil olympijský vítěz a mistr světa Pavel Patera konec kariéry. Bez hokeje to ale moc dlouho nevydržel. Už týden si zvyká na svou novou roli. Roli trenéra.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Patera se podepisuje fanouškům výstavy

Pavel Patera se podepisuje fanouškům výstavy | Foto: Rytíři Kladno

„Zvykám si rád, strašně mě to chytlo. Když vidím, jak kluci naplno pracují a baví je to, tak to samozřejmě baví i mě. Těžce mě to naplňuje,“ usmívá se Pavel Patera.

Zatím má za sebou pár tréninků mladšího dorostu kladenské PZ a sbírá zkušenosti po boku ostříleného mládežnického kouče Pavla Křepelky.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Pavlem Paterou o jeho začátcích v trenérské branži mluvil Petr Kadeřábek

Mimochodem není jediným olympijským vítězem, který se od nadcházející sezony bude podílet na přípravě kladenské mládeže. Stejnou cestu zvolil i obránce Libor Procházka.

„Většina hráčů u hokeje ráda zůstane a já nejsem výjimkou. Strašně se těším, až bude po dovolené a vrátíme se na led. Na něm se budu víc realizovat než teď,“ podotýká olympijský vítěz z Nagana a čtyřnásobný mistr světa.

Patera má zkušeností na rozdávání. Svým může předávat třeba to, jak se nahrává na rozhodující branky.

Nejvíc bylo asi Nagano, říká po ukončení kariéry člen zlaté generace Pavel Patera

Číst článek

Byl to právě kladenský odchovanec, kdo přihrál v Naganu na gól jak Jiřímu Šlégrovi v semifinále, tak Petru Svobodovi ve finále, ale také třeba Martinu Procházkovi pár vteřin před koncem ve finále mistrovství světa ve Vídni v roce 1996.

Patera o trenérských ambicích nepřemýšlí

Ve své hráčské kariéře nedosáhl pouze na Stanelyův pohár, jinak má titul ze všech soutěží, ve kterých hrál. Jestli i jeho trenérská kariéra bude také tak úspěšná, ale zatím přemýšlet nechce.

„Nejdříve si chci práci trenéra osahat, žádný učený z nebe nespadl. Potřebuji se ve škole naučit věci, které jsem jako hráč nepochytil. Teď mohu těžko mluvit o svých ambicích,“ říká Patera.

V trenérské branži se dlouholetý reprezentant zatím rozkoukává a také hledá možnosti, jak sám sebe stále udržovat v kondici.

„Co jsem skončil s hokejem, tak skoro obden hraju tenis. A doufám, že dáme partu klubů na nohejbal i jiné sporty,“ těší se hokejový trenér Pavel Patera.

Petr Kadeřábek, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme