Peníze vydělané na hokejovém MS půjdou z velké části do mládežnického hokeje

Květnové mistrovství světa v hokeji přineslo Česku nejen rekord v návštěvnosti, ale také dost peněz. Konkrétně 450 milionů korun, které z velké části půjdou do mládežnického hokeje.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mistrovství světa v hokeji: Česká republika - Německo. Radost českých hokejistů z prvního gólu.

Mistrovství světa v hokeji: Česká republika - Německo. Radost českých hokejistů z prvního gólu. | Foto: Český rozhlas

„Hokej v rané fázi není tak drahým sportem nebo není zdaleka nejdražším sportem, jak se doteď tvrdilo,“ říká bývalý reprezentační brankář Milan Hnilička, který nyní působí v nedávno zřízené funkci – ‚šéf rozvoje hokeje.‘

Z oněch vydělaných 450 milionů korun půjde na mládež 335 milionů korun. A to buď formou výstroje anebo třeba v podobě profesionálního trenéra.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mistrovství světa v hokeji vydělalo 450 milionů korun, z velké části půjdou tyto peníze do mládežnického hokeje

„Dáme 25 000 měsíčně za trenéra, to máte zhruba 300 000 za rok na platu. Očekáváme tedy, že také město dá adekvátní částku. Nebo pomůže levnějším pronájmem ledu nebo dá led na bruslení školek zdarma atd.,“ upřesňuje šéftrenér Českého svazu ledního hokeje Slavomír Lener.

Ten ví, že je nutná spolupráce tří subjektů - svazu zastoupeného trenérem, klubu, kterému se chce pomoci, a města nebo obce. A pomoc, potažmo peníze začnou proudit rychle.

„V současné době poběží 60 milionů korun jako příspěvek na sportovní činnost mládeže do 151 klubů. Kritérium pro rozdělení těchto prostředků je zapojení alespoň jednoho mládežnického družstva do mistrovských soutěží ČSLH v loňské sezoně,“ vysvětluje generální sekretář Martin Urban.

„Pokud se narodil nový klub, který má například družstvo přípravek, tak počítáme i sezonu letošní, to znamená sezonu 2015/2016,“ dodává Urban.

A ten kdo si koupit lístek na květnové mistrovství světa v Praze a Ostravě si zase může být jistý tím, že peníze, které obětoval za koupi vstupenky, jdou teď třeba na nákup rukavic pro pětileté hokejisty.

Vojtěch Bureš, František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme