Peter Šťastný se postavil proti pořádání hokejového MS 2014 v Bělorusku

Bělorusko by nemělo za tři roky pořádat hokejové mistrovství světa. Diktátorský režim prezidenta Alexandra Lukašenka musí nejdřív propustit politické vězně. Požaduje to dvojice amerických kongresmanů a taky někdejší slovenský legendární hokejista Peter Šťastný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejová hala v Bratislavě | Foto: Vojtěch Berger

Bělorusko má sice přiklepnuté pořadatelství šampionátu na rok 2014. Dva členové amerického Kongresu a současný europoslanec Peter Šťastný ale poslali nesouhlasný dopis mezinárodní hokejové federaci.

Mistrovství světa by se prý v Minsku nemělo konat, přinejmenším do té doby, než prezident Lukašenko propustí politické vězně zadržené mimo jiné po loňských protestech při prezidentských volbách.

Podobnou výzvu přijal v jedné z rezolucí už v lednu Evropský parlament. Výzva k odebrání pořadatelství Bělorusku ale zatím zůstává iniciativou jednotlivců. Například slovenský hokejový svaz se k celé kauze nevyjádřil. Letošní hokejové mistrovství světa se koná právě na Slovensku a začne za dva týdny.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme