Pěti zápasy v pátek pokračuje hokejová extraliga, Plzeň si počká do neděle

Po čtvrteční předehrávce, ve které plzeňští Indiáni zvítězili 2:1 na ledě Chomutova, pokračuje hokejová extraliga pěti zápasy 25. kola. Západočechy čeká další klání až v neděli, kdy se představí na domácím stadionu v souboji s Hradcem Králové.

Plzeňští hokejisté zasáhnou do hokejové extraligy až v neděli utkáním s královéhradeckým Mountfieldem | Zdroj: ČTK

V pátek v 17 hodin se do sebe pustí hokejisté Vítkovic a Litvínova, o 30 minut později se začne hrát ve Zlíně, kde se bude snažit uspět pražská Slavia. Další dva zápasy začnou v 18 hodin - Pardubice se před vlastními fanoušky pokusí překvapit Třinec a Hradec Králové Liberec. Posledním dnešním zápasem bude souboj brněnské Komety a kladenských Rytířů.

Západočechy čeká další extraligová řež až v neděli, to už ale půjde o 26. kolo. Karlovarská Energie hostí brněnskou Kometu a plzeňští Indiáni královéhradecký Mounfield.

00:00 / 00:00

František Černý charakterizuje hru hradeckého Mountfieldu

„Hradec Králové nedostává branky. Viděl jsem dvě nebo tři jejich utkání, oni brání, nestydí se vyhodit puk ven ze třetiny a nepouštějí se do žádného otevřeného hokeje,“ říká jedna z plzeňských hokejových legend, někdejší útočník a majitel stříbra ze světového šampionátu v roce 1983 František Černý.

„Myslím, že nám to nebude moc vyhovovat, protože my se do nich doma budeme muset tlačit. Díky tomu oni překvapují všechna mužstva, ať je to doma nebo venku. Hrají pořád stejně, daří se jim do obrany a dobře jim chytá brankář. Přesto věřím, že to v domácím prostředí zvládneme,“ dodává poměrně optimisticky František Černý.

Jan Markup, David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít