Petr Kadeřábek: Rozhodčí se s příchodem hvězd musí posunout na vyšší úroveň

Hvězdy NHL na ledě, plné hlediště, báječná atmosféra, skvělý hokej. To vše bylo k vidění při včerejším duelu kladenských Rytířů s pražskou Slavií. Jednu kaňku ale přece jen na sobě zápas měl a to výkon rozhodčích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozhodčí nadělali v utkání Kladna proti Slavii několik chyb | Zdroj: ČTK

Ten kontrast je do oka bijící. Na jedné straně hráči, všemožně usilující o to, aby mohli do utkání vůbec nastoupit, kteří v zápase předvádějí výkony, na něž se přišlo podívat zaplněné hlediště.

Na straně druhé sudí, kteří během jednoho zápasu nadělají tolik chyb, že leckdy jich tolik není vidět v celém extraligovém kole. Kdo věří tomu, že se jednalo o výjimku, která se už nebude opakovat, by mohl být považován za duševně chorého.

Přehrát

00:00 / 00:00

Výkon rozhodčích v utkání Kladna proti Slavii hodnotil Petr Kadeřábek

Už před osmi lety, kdy se na českých kluzištích proháněly hvězdy NHL, dělali rozhodčí mnohem více chyb než v uvozovkách v klasických extraligových zápasech. Čím to?

Je to snad tím, že by tempo zápasů bylo o tolik rychlejší, že na něj čeští rozhodčí nestačí? Nebo že by snad podlehli nervozitě pod tíhou zvýšené sledovanosti zápasů médii a veřejností?

Já tvrdím, že ani jedno výkon mužů v pruhovaných dresech ovlivnit nesmí. Extraliga bude v následujících dnech nabízet divákům to nejlepší a na tuto úroveň se musí posunout i arbitři. Pokud na tuto úroveň nemají, pak je potřeba poohlédnout se v zahraničí.

Petr Kadeřábek, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme