Petr Mrázek vychytal Islanders. Máme elitního brankáře, chválí ho trenér

Hokejisté Detroitu Red Wings vyhráli sedmý z jedenácti lednových zápasů. K vítězství 4:2 na ledě New York Islanders přispěl brankář Petr Mrázek 27 úspěšnými zákroky. Asistence Jiřího Hudlera a Jakuba Voráčka k bodům Calgary ani Philadelphii nestačily. David Krejčí přispěl k výhře Bostonu.

Petr Mrázek předvedl proti Islanders 27 zákroků | Zdroj: Reuters

Na ledě Barclays Centre v New Yorku předvedl Petr Mrázek 27 zákroků proti 29 střelám Ostrovanů. Nestačil pouze na zakončení Brocka Nelsona v první třetině a Michaila Grabovského pět minut před koncem.

„Zdá se, že má pořád stejný přístup. Ať už při venkovních zápasech, nebo doma. Nic ho nerozhodí. Byl konzistentní v průběhu sezony a poslední měsíc je opravdu dobrý,“ pochválil českého brankáře trenér Red Wings Jeff Blashill.

„Tomáš Tatar (Slovák v dresu Detroitu, pozn. red) jednou řekl, že je jedno, jestli Petr chytá finále Stanley Cupu nebo si jde zahrát hokej v létě,“ přidal perličku kouč.

V lednu totiž Red Wings vyhráli už sedmý zápas, při všech stál v brance právě rodák z Ostravy. O góly Detroitu se postarali Brad Richards po 10 minutách, Justin Abdelkader s Dannym Dekeyserem v rychlém sledu ve druhé třetině, a Luke Glendening v závěru do prázdné branky.

„K vítězství v této lize to chce elitního brankáře. Myslím, že když budeme mít elitní gólmany dál, můžeme vyhrávat do konce roku,“ dodal Jeff Blashill.

Do statistik nočních zápasů NHL se zapsali ještě David Krejčí, Jiří Hudler a Jakub Voráček. Krejčí pomohl jednou asistencí k výhře Bostonu 3:2 ve Philadelphii, které nestačila ani přihrávka Jakuba Voráčka. Calgary prohrálo 1:2 v Dallasu, na jediný gól Flames přihrál Jiří Hudler.

Výsledky NHL:

NY Islanders - Detroit 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Branky: 17. Nelson, 56. Grabovskij - 11. B. Richards, 34. Abdelkader, 35. Dekeyser, 60. Glendening. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 29 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,1 procenta. Střely na branku: 29:26. Diváci: 12 086. Hvězdy zápasu: 1. Dekeyser (Detroit), 2. Nelson (Islanders), 3. Abdelkader (Detroit).

NY Rangers - Buffalo 6:3 (1:1, 1:0, 4:2)
Branky: 42. a 60. Brassard, 6. McIlrath, 35. Stalberg, 47. Miller, 50. Zuccarello - 45. a 46. Girgensons, 17. Gionta. Střely na branku: 33:26. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Brassard (Rangers), 2. Girgensons (Buffalo), 3. Miller (Rangers).

Minnesota - Arizona 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 51. Coyle - 59. Vermette, rozh. nájezd Duclair. Střely na branku: 35:24. Diváci: 19 020. Hvězdy zápasu: 1. Duclair, 2. Domingue (oba Arizona), 3. Coyle (Minnesota).

Columbus - Montreal 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
Branky: 15., 23. a 60. Atkinson, 50. a 59. Saad - 11. Gallagher, 29. Subban. Střely na branku: 25:34. Diváci: 11 927. Hvězdy zápasu: 1. Atkinson, 2. Saad, 3. Dubinsky (všichni Columbus).

Dallas - Calgary 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky: 23. Jamie Benn, 25. Spezza - 42. Colborne (Hudler). Střely na branku: 30:24. Diváci: 18 532. Hvězdy zápasu: 1. Jamie Benn, 2. Goligoski, 3. Niemi (všichni Dallas).

Philadelphia - Boston 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Branky: 24. a 53. Simmonds (na druhou Voráček) - 6. Bergeron (Krejčí), 18. Marchand, 59. Connolly. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii 59 minut, z 31 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 90,3 procenta. Střely na branku: 36:31. Diváci: 19 738. Hvězdy zápasu: 1. Simmonds (Philadelphia), 2. Connolly, 3. Chára (oba Boston).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít