Petružálek, Gulaš i Červenka rozhodli v KHL o vítězství svých týmů

Hokejisté Chabarovsku poprvé v novém ročníku KHL vyhráli a postaral se o to dvěma góly český útočník Jakub Petružálek. Jeho Amur díky tomu porazil Ufu 4:3 v prodloužení. Magnitogorsk slavil vítězství 3:1 nad Novokuzněckem, rozhodující trefu zařídil Milan Gulaš.

Hokejová branka. Ilustrační foto

Hokejová branka. Ilustrační foto | Foto: Fotobanka stock.xchng

Petružálek vyšel v úvodních třech kolech bodově naprázdno, ale nelichotivou sérii ukončil už po pěti minutách. Přesto Amur ještě minutu před vypršením normální hrací doby o gól prohrával. Pak ale vyrovnal Larionov.

Chabarovsk dvakrát nestačil na soupeře v nájezdech, možná i proto bylo dobře, že v prodloužení skóroval opět Petružálek. Ve hře čtyři na tři využil po 17 sekundách přesilovku, kterou Chabarovsk dostal za chybné střídání Ufy.

Vítězný gól zaznamenal také další český útočník Milan Gulaš. Při svém prvním startu v sezoně se podepsal pod výhru Magnitogorsku nad Novokuzněckem 3:1. Petrohrad zvítězil nad Záhřebem 3:0, když se jednou trefil i Roman Červenka, pro kterého to byl čtvrtý gól v pěti utkáních. Je tak druhý v kanadském bodování s bilancí 4+3.

Porážce Vladivostoku v Nižněkamsku 5:6 na nájezdy nezabránil ani Petr Koukal, který zaznamenal dvě asistence. To jednu gólovou přihrávku si při výhře Doněcku v Jaroslavli 4:3 v prodloužení připsal Jan Kolář II.

Brankář Jakub Sedláček vychytal vítězstvé Čerepovce 4:2 nad hokejisty Minsku.