Philadelphia doma prohrála 0:5 s Washingtonem

Hokejisté Philadelphie Flyers obdrželi od Washingtonu pět branek a nevstřelili ani jednu. Jakub Voráček se zapsal pouze do statistiky trestných minut a brankář Michal Neuvirth střídal Steva Masona ve třetí třetině po posledním obdrženém gólu a z pěti střel neinkasoval.

Brankář Flyers Steve Mason obdržel od Capitals pět branek

Brankář Flyers Steve Mason obdržel od Capitals pět branek | Zdroj: Reuters

Poprvé se Washington dostal do vedení až díky vyloučení Jakuba Voráčka ve druhé části. Přesilovou hru využil Andre Burakovsky a v podstatě jen jeho gól by stačil Capitals k vítězství.

Během prvních sedmi minut třetí třetiny nasázeli ale hokejisté Washingtonu do branky Steva Masona další čtyři góly. Podělili se o ně po dvou Justin Williams a Matt Niskanen. Po páté obdržené brance naskočil do hry český gólman Michal Neuvirth, na kterého šlo pět střel a ani jednu nepustil.

Švéd Nicklas Backstrom byl v utkání oceněn za dosažení hranice 500 asistencí. Obránce Washingtonu John Carlson opustil ve druhé třetině led poté, co utrpěl poranění v dolní části těla, a už se do hry nevrátil.

Výsledky NHL:
Washington - Philadelphia 5:0 (0:0, 1:0, 4:0)
Branky: 42. a 47. Williams, 44. a 46. Niskanen, 30. Burakovsky. Střely na branku: 22:24. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii 13:15 minuty, z 5 střel neinkasoval. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Grubauer, 2. Niskanen, 3. Williams (všichni Washington).

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít