Philadelphia má první vítězství v nové sezoně NHL, i díky trefě Voráčka

Hokejisté Philadelphie si připsali první vítězství v sezoně, po třech předchozích porážkách v nočním zápase NHL porazili New York Rangers 2:1. Jedním gólem se na tom podílel také český útočník Jakub Voráček.

Jakub Voráček (číslo 93) se raduje z gólu do sítě Philadelphie

Jakub Voráček (číslo 93) se raduje z gólu do sítě Philadelphie | Zdroj: ČTK

Voráček vstřelil dokonce rozhodující branku utkání, když v 36. minutě zvyšoval vedení Flyers na 2:0. Rangers sice v úvodu poslední třetiny dokázali snížit zásluhou Taylora Pyatta, jenomže domácí tým těsný náskok udržel až do konce. Pro Philadelphii je vítězství o to cennější, že dokázali New York porazit poprvé po osmi zápasech.

Dallas ztratil nadějné vedení 2:0 a podlehl Chicagu 2:3 v prodloužení. Blackhawks pomohly k vítězství i dvě využité přesilovky. Rozhodující trefu si připsal slovenský útočník Marián Hossa. Jaromír Jágr se v dresu Stars neprosadil a navíc utkání kvůli neupřesněným zdravotním potížím nedohrál.

Na první body v nové sezoně pořád čeká Washington, který v domácím prostředí podlehl Montrealu 1:4. Rozhodující byla pro zápas druhá třetina, ve které Canadiens vstřelili všechny čtyři branky. Jako první se do střelecké listiny zapsal český útočník Tomáš Plekanec.

Statistika NHL:

Toronto - NY Islanders 4:7 (3:1, 0:2, 1:4)
Branky: 3. Gunnarsson, 10. Kadri, 13. Grabovskij, 58. Frattin - 9. a 52. Moulson, 44. a 59. Grabner, 32. Streit, 34. Boyes, 45. Aucoin. Střely na branku: 43:34. Diváci: 19 125.

Philadelphia - New York Rangers 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky: 32. Simmonds, 36. Voráček - 42. Pyatt. Střely na branku: 33:19. Diváci: 19 596.

Washington - Montreal 1:4 (0:0, 0:4, 1:0)
Branky: 58. Crabb - 24. Plekanec, 25. Markov, 29. Gionta, 39. Gorges. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington celý zápas, z 22 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 81,8 procenta. Střely na branku: 31:22. Diváci: 18 506.

Carolina - Buffalo 6:3 (0:0, 4:2, 2:1)
Branky: 35., 50. a 59. E. Staal, 22. a 34. Skinner, 25. Faulk - 31. a 47. Pominville, 29. Hodgson. Střely na branku: 38:33. Diváci: 18 081.

St. Louis - Nashville 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 13. Oshie, 30. Berglund z trest. střílení, 50. Tarasenko (Sobotka). Střely na branku: 24:13. Diváci: 16 047.

Dallas - Chicago 2:3 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 20. Eriksson, 31. Whitney - 36. Sharp, 55. Toews, 62. Hossa. Střely na branku: 23:41. Diváci: 17 868.

Florida - Ottawa 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky: 9. Fleischmann - 12. Phillips, 29. Karlsson, 59. Spezza (M. Michálek). Střely na branku: 26:37. Diváci: 15 634.

San Jose - Phoenix 5:3 (1:0, 0:1, 4:2)
Branky: 50. a 59. Marleau, 20. Couture, 54. Havlát, 60. J. Thornton - 28. Sullivan (Vrbata), 46. Vermette, 48. Korpikoski. Střely na branku: 35:35. Diváci: 17 562.

Colorado - Columbus 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Branky: 13. a 59. Duchene (na první Hejduk), 1. Parenteau (Hejda), 45. Mitchell (Hejduk). Střely na branku: 28:33. Diváci: 14 325.

Edmonton - Los Angeles 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 60. Jakupov, 64. Gagner - 34. Carter. Střely na branku: 39:31. Diváci: 16 839.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít