Philadelphia otočila zápas a porazila v prvním play-off Pittsburgh 4:3

V kanadsko-americké NHL začalo dnes v noci play-off. Hokejisté Philadelphie s Jaromírem Jágrem porazili v prodloužení Pittsburgh na jeho ledě 4:3.

Jakub Voráček dává rozhodující gól do brány Pittsburghu

Jakub Voráček dává rozhodující gól do brány Pittsburghu | Zdroj: Reuters

Zápas začal lépe Pittsburgh a vedl po první třetině 3:0. Hostům se ale v základním čase podařilo vyrovnat a v 63. minutě rozhodl o vítězství Philadelphie český útočník Jakub Voráček.

Dlouho se zřejmě bude hovořit o prvním gólu Flyers ve 27. minutě, který padl po evidentním, snad půlmetrovém ofsajdu. Hráči Penguins však v tu chvíli neprotestovali.

První bod této třaskavé série tedy získal tým Jaromíra Jágra. Sám Jágr měl dvě velké šance už v úvodu zápasu a v celé první polovině byl velmi aktivní. Nakonec si připsal asistenci při vyrovnání na 3:3. Tento gól padl navíc v přesilovce.

00:00 / 00:00

Napínavé utkání Philadelphia Flyers a Pittsburgh Penguins sledoval i zahraniční zravodaj ČRo Vít Pohanka

Kromě Voráčka a Jágra už v utkání žádní další Češi nehráli, dva čeští zástupci však předvedli výborné výkony.

1. kolo play off NHL:

Východní konference - 1. zápas:

Pittsburgh - Philadelphia 3:4 v prodl. (3:0, 0:1, 0:2 - 0:1)
Branky: 4. Crosby, 8. Kennedy, 20. Dupuis - 27. a 50. Briere, 53. Hartnell (Jágr), 63. Voráček. Střely na branku: 28:26. Diváci: 18 565.

Západní konference - 1. zápasy:

Nashville - Detroit 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 33. a 52. Bourque, 7. Gaustad - 23. Zetterberg, 58. Holmström. Střely na branku: 26:37. Diváci: 17 113.

Vancouver - Los Angeles 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Branky: 5. Burrows, 40. Edler - 14. M. Richards, 37. Mitchell, 57. Penner, 60. D. Brown. Střely na branku: 26:39. Diváci: 18 890.

Tomáš Lörincz, Vít Pohanka, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít