Philadelphia rozdrtila NY Islanders 7:0. Čtyřikrát přihrával Voráček

Vysokou výhru 7:0 nad New Yorkem Islanders si v nočním programu NHL připsali hokejisté Philadelphie, na čtyřech z nich se přitom asistencí podílel český útočník Jakub Voráček, který byl po zápase vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Jakub Voráček slaví se spoluhráči výhru v NHL

Jakub Voráček slaví se spoluhráči výhru v NHL | Zdroj: Reuters

Philadelphia se v utkání proti Islanders prosadila hned v 1. minutě, když skórovall Giroux, ale základ úspěchu položila až ve druhé třetině, kdy třemi góly odskočila na rozhodující rozdíl. Bezmocný domácí tým neodolal náporu soupeře ani v závěrečném dějství, kdy znovu třikrát inkasoval, a Flyers tak mohli oslavit vysoké vítězství.

Vidět byli i další Češi. Tomáš Plekanec přispěl jedním gólem k vítězství Montrealu nad Carolinou 3:0, rozhodující byla pro zápas poslední třetina, ve které Canadiens vsítili všechny branky. Druhou si připsal právě Plekanec, který dělovkou z levého kruhu překonal gólmana Warda.

Ottawa zdolala New Jersey na jeho ledě 2:1 po samostatných nájezdech, v sestavě Senators ale chyběl zraněný útočník Milan Michálek. Jediným úspěšným exekutorem byl v penaltovém rozstřelu Jakob Silfverberg. Patrik Eliáš se ve druhém kole nájezdů neprosadil.

Útočník Václav Prospal se zapsal do statistik jako první střelec v utkání Columbusu na ledě Anaheimu, jenomže Blue Jackets nakonec podlehli Ducks 2:3.

NHL:

New Jersey - Ottawa 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 2. S. Gionta - 49. Alfredsson, rozhodující sam. nájezd Silfverberg. Střely na branku: 31:30. Diváci: 17 625.

New York Islanders - Philadelphia 0:7 (0:1, 0:3, 0:3)
Branky: 1. a 35. Giroux (na obě Voráček), 51. a 58. Briere, 21. Read (Voráček), 28. B. Schenn (Voráček), 44. Rinaldo. Střely na branku: 19:25. Diváci: 16 170.

Colorado - Nashville 6:5 (2:1, 4:3, 0:1)
Branky: 4. Palushaj (Hejda), 10. Barrie, 24. Duchene, 32. Kobasew, 34. Stastny, 34. McGinn - 18. S. Kosticyn, 31. Fisher, 34. Wilson (Erat), 40. Blum, 59. S. Weber. Střely na branku: 28:38. Diváci: 15 099.

Montreal - Carolina 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Branky: 43. Prust, 53. Plekanec, 53. Pacioretty. Střely na branku: 26:19. Diváci: 21 273.

Florida - Toronto 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Branky: 18. Kessel, 33. Kadri, 34. MacArthur. Střely na branku: 37:33. Diváci: 17 177.

Phoenix - Calgary 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
Branky: 1. Yandle, 41. Boedker, 50. Vermette, 57. Torres. Střely na branku: 37:30. Diváci: 17 208.

Anaheim - Columbus 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Branky: 16. Holland, 17. Getzlaf, 49. Perry - 4. Prospal, 53. Brassard. Střely na branku: 29:27. Diváci: 14 713.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít