Pittsburgh i díky Vokounovi postoupil do čtvrtfinále Stanley Cupu

Brankář Tomáš Vokoun vychytal v nočním utkání NHL hokejistům Pittsburghu postup z prvního kola play off. Tučňáci porazili v prodloužení New York Islanders na jeho ledě 4:3 a celou sérii tak vyhráli v poměru 4:2. Šestatřicetiletý Vokoun zaznamenal 35 úspěšných zákroků a byl vyhlášen druhou hvězdu zápasu.

Tomáš Vokoun v brance Penguins vychytal v 5. utkání 1. kola play off NHL všechny střelce NY Islanders | Zdroj: Reuters

U Vokouna navíc začínala první gólová akce hostů, kteří se během pár sekund přesunuli až před branku Islanders, kde Iginla dorážel puk zblízka do branky. Jeho tým tím ale pouze vyrovnal na 1:1 a nepříznivý stav se mu povedlo snížit ještě dvakrát.

Všechny góly dostal Vokoun z bezprostřední blízkosti, ten poslední poté, co neudržel nahozený puk a po následné špatné rozehrávce Pittsburghu nedosáhl český gólman na střelu Grabnera. Všechno svému týmu ale vynahradil v prodloužení, v jeho páté minutě perfektně vyrazil bekhendovou střelu z mezikruží.

O chvilku později navíc mohli Tučňáci slavit postup, na modré čáře napřáhl Orpik, jeho dělová rána zazvonila o obě tyče Nabokovovy branky a zapadla do sítě.

New York Islanders - Pittsburgh 3:4 v prodl. (2:1, 0:1, 1:1 - 0:1)

Branky: 6. Tavares, 20. C. McDonald, 43. Grabner - 8. Iginla, 31. Dupuis, 55. Martin, 68. Orpik. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Pittsburgh celé utkání, inkasoval tři branky z 38 střel a úspěšnost zásahů měl 92,11 procenta. Střely na branku: 38:21. Diváci: 16.170. Konečný stav série: 2:4.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít