Pittsburgh opět odvrátil ve Stanley Cupu vyřazení s Flyers, Detroit v Nashvillu ne

Ani druhý mečbol nedokázali využít hokejisté Philadelphie v prvním kole Stanley Cupu. Pittsburgh po středeční výhře 10:3 zvítězil i v pátém duelu tentokrát těsně 3:2 a vynutil si další utkání. Prvním postupujícím celkem letošního play off je Nashville, který po výhře 2:1 porazil Detroit 4:1 na zápasy. Jedinou branku v dresu poražených Red Wings zaznamenal Jiří Hudler.

Jiří Hudler slaví gól v sití brankáře Rinneho, z postupu se ale nakonec radoval Nashville | Zdroj: Reuters

Hrdinou Nashvillu se stal detroitský rodák Daniel Legwand. Nejprve připravil první branku utkání ruskému forvardovi Alexandru Radulovovi, který přišel do kabiny klubu z Tennessee z KHL až v průběhu probíhající ročníku. V tu chvíli už ambiciózní Red Wings byli krok od vyřazení.

Skóre utkání se ale po polovině zápasu podařilo srovnat Jiřímu Hudlerovi. Rodák z Olomouce doklepl do branky nahození Valtteriho Filppuly. Rozhodující úder v první minutě třetí třetiny hostům opět zasadil Legwand, když si vyměnil roli s asistujícím Radulovem.

Predators tak napotřetí slaví postup v play off přes Detroit. Možná poslední utkání odehrál kapitán týmu Nicklas Lidström, který za týden oslaví 42 let. Švédský obránce si vzal pár dní na rozmyšlenou. Vedle Hudlera skončila sezona v zámoří i Jakubu Kindlovi, který ale kvůli potížím v horní části těla do vyřazovacích bojů nezasáhl.

Jágrova asistence na postup nesačila

Pittsburgh sice s Philadelphií v první třetině dvakrát prohrával o gól, v prostřední části ale dvěma zásahy vývoj otočil a od poloviny utkání se už skóre nezměnilo. Vítězství 3:2 vychytal Penguins Marc-Andre Fleury, který zaznamenal 24 úspěšných zásahů.

Parta kolem Crosbyho a Malkina má stále šanci stát se čtvrtým týmem v historii NHL, který otočil sérii z 0:3. Až dosud Tučnáci nikdy nevyhrál pátý zápas, pokud úvodní tři ztratili. Série, ve které padlo dohromady 45 gólů, pokračuje v neděli ve Philadelphii.

1. kolo play off NHL:

Východní konference - 5. zápas:

Pittsburgh - Philadelphia 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)
Branky: 15. Sullivan, 27. J. Staal, 30. Kennedy - 12. Carle (Jágr), 18. Hartnell. Střely na branku: 23:26. Diváci: 18.268. Stav série: 2:3

Západní konference - 5. zápas:

Nashville - Detroit 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 17. Radulov, 41. Legwand - 34. Hudler. Střely na branku: 25:22. Diváci: 17.113. Konečný stav série: 4:1

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít