Pittsburgh s Vokounem v bráně rozstřílel v play-off NHL Ottawu 7:3

Hokejisté Pittsburghu si ve čtvrtfinále play-off NHL připsali vysoké vítězství, když Ottawu doslova rozstříleli na jejím ledě 7:3. V sérii tak Penguins vedou už 3:1 na zápasy.

Milan Michálek (vlevo) a Tomáš Vokoun v utkání play-off NHL mezi Ottawou a Pittsburghem | Zdroj: Reuters

Jako první se přitom gólově prosadila domácí Ottawa, za kterou skóroval už ve 3. minutě duelu český útočník Milan Michálek, a to dokonce ve vlastním oslabení, když ujel obráncům Pittsburghu a překonal Vokouna přesnou střelou pod lapačku.

V 15. minutě se podařilo vyrovnat Jamesi Nealovi, ale Ottawa šla do kabiny po první třetině přece jen s jednobrankovým náskokem, o který se postaral Turris.

Penguins ale skvěle zvládli začátek druhé dvacetiminutovky, kdy dvěma brankami v rozmezí jediné minuty otočili skóre. V závěrečné třetině navíc přidal Pittsburgh další čtyři branky, z toho dvě znovu v rozmezí 60 vteřin.

Senators dokázali vysokou prohru v závěru utkání už jen korigovat, na konečných 3:7 upravil v 55. minutě zápasu Alfredsson. Český gólman Tomáš Vokoun pokryl v duelu 30 střeleckých pokusů soupeře.

2. kolo play-off NHL:

Východní konference - 4. zápas:

Ottawa - Pittsburgh 3:7 (2:1, 0:2, 1:4)

Branky: 3. M. Michálek, 17. Turris, 55. Alfredsson - 15. a 42. J. Neal, 22. a 50. Iginla, 22. Kunitz, 49. Dupuis, 49. Crosby. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Pittsburgh celé utkání, inkasoval tři branky z 33 střel a úspěšnost zásahů měl 90,91 procenta. Střely na branku: 33:42. Diváci: 20 500. Stav série: 1:3.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít