Play-off ELH: Třinec potvrdil roli favorita, Liberec propadl se Slavií

Vítěz základní části Tipsport extraligy HC Oceláři Třinec bez problémů zvládl vstup do play-off, když Litvínovu nastřílel šest gólů. V Liberci napodobili hokejisté fotbalisty a podlehli pražské Slavii.

Werk Arena Třinec

Werk Arena Třinec | Foto: HC Oceláři Třinec

HC Oceláři Třinec - HC Benzina Litvínov 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)

Domácí snadno splnili roli favorita. Soupeř pokorně přijal roli bránícího týmu, ovšem v defenzivě se často dopouštěl chyb, které domácí nekompromisně trestali. Zápas odstartovali třinečtí gólovou sérií Polák, Bonk a Peterek.

00:00 / 00:00

Zápas HC Oceláři Třinec - HC Benzina Litvínov viděl Metoděj Novák

Květoň s Růžičkou pak vměstnali dvě trefy do jedné minuty oslabení a skóre nakonec pečetil obránce Hudec. Před vyprodaným hledištěm tak Třinec jasně zvítězil a ve čtvrtfinálové sérii se ujal vedení 1:0.

Branky a nahrávky: 6. V. Polák (Lojek), 12. Bonk (Seman, M. Růžička), 18. Peterek (Kohn), 26. D. Květoň (V. Polák), 27. M. Růžička (Varaďa), 45. Hudec (Zagrapan). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:6, využití: 1:0, v oslabení: 2:0. Diváci: 5200 (vyprodáno). Stav série: 1:0.
Třinec: Hamerlík - Seman, Hrabal, Zíb, Krajíček, Hudec, Lojek, od 41. Richter - Varaďa, Bonk, M. Růžička - V. Polák, Polanský, D. Květoň - Zagrapan, Peterek, Kohn - Orsava, McGregor, Hrňa. Trenéři: Marek, B. Kopřiva.
Litvínov: Volke (41. J. Hübl) - Černošek, Kubát, Stříteský, Jareš, Gula, Švarný, Skuhrovec - Jenáček, Kracík, Jánský - Černý, Vopat, Trávníček - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Bojer, Heinisch, Majdan. Trenéři: Kýhos, Kučera.

Bílí Tygři Liberec - HC Slavia Praha 4:5 (2:1, 2:2, 0:2)

Slavii pomohl před vyprodanými ochozy chybující Trončinský a přesně pálící Třetina. Do úvodní sirény domácí výsledek otočili. Po chytré teči skóroval Hořava a druhý úspěch Tygrů zaznamenal Klimenta.

Utkání Bílí Tygři Liberec - HC Slavia Praha sledoval Pavel Petr

Na začátku druhého dějství vyrovnal Sklenář, ale liberečtí znovu odpověděli, když se trefili Bartovič a Nedvěd. Ani to Pražany nepoložilo. Vondrka snížil, v přesilové hře vyrovnal Svoboda a v sedmapadesáté minutě dokonal obrat Endál. Slavia tak druhý celek základní části překvapila a v sérii vede 1:0.

Branky a nahrávky: 12. M. Hořava (Čakajík, Vak), 17. Klimenta (Urban), 30. Bartovič (Derner), 38. Nedvěd (Kudrna, Čakajík) - 11. Třetina (T. Svoboda), 22. Sklenář (Vondrka, Pospíšil), 39. Vondrka (Vašíček), 53. T. Svoboda (Roth), 57. Endál. Rozhodčí: Hribik, Hradil - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 7500. Stav série: 0:1.
Liberec: Pinc - Čakajík, Hunkes, Moravec, Derner, Trončinský, Holub, Pavlů - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Bartovič, Podkonický, M. Hořava - Klimenta, Vak, Víšek - Ondřej, Urban, Vantuch. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.
Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Vašíček, Roth, Krejčík, Kolařík, Žižka - T. Svoboda, Třetina, Tomica - Krenželok, Endál, Vondrka - Pospíšil, Jaškin, Sklenář - Micka, P. Jelínek, Doležal. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

Metoděj Novák, Pavel Petr, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít