Play off: Liberec nad propastí. Potvrdí Pardubice postup do finále?

Hokejisté Pardubic vedou v semifinále play off České pojišťovny nad Libercem po včerejšku už 3:0 a sotvakterý z jejich fanoušků teď připouští, že by si Východočeši za dané situace nechali ještě uniknout postup. Samotní pardubičtí hráči jsou před čtvrtečním zápasem v liberecké Tipsport aréně o něco opatrnější, ale také oni cítí ve vzduchu, že finále je nablízku.

Liberečtí hokejisté prohrávají s Pardubicemi už 0:3 na zápasy

Liberečtí hokejisté prohrávají s Pardubicemi už 0:3 na zápasy | Zdroj: ČTK

„Kdyby to bylo v sérii 2:1, tak by se Liberec dostal na koně. Takhle je to super a my se budeme ve čtvrtek snažit toto semifinále ukončit. Doufejme, že se nám to podaří,“ plánoval pardubický obránce Jakub Nakládal.

Jeho optimismus může být podpořen i faktem, že užší liberecké kluziště ve středu nepůsobilo jemu ani jeho spoluhráčům viditelné problémy. Dokonce se svěřil, že se mu předtím tak trochu stýskalo po hokeji prošpikovaném tvrdými osobními souboji. V Liberci se tedy dočkal.

00:00 / 00:00

ORž Hokej-play off 8.4..mp3

„Mám rád kontaktní hokej a vzhledem k jejich kluzišti jsem podobný styl hry i čekal. Ale to je dobře, tým se dostane do varu a troška té agrese k play off zkrátka patří,“ dodal Nakládal.

Je vědecky dokázáno, že hokejové rány o sobě dávají daleko méně vědět ve chvíli, kdy to všechno dobře dopadne. A tak nepřekvapilo, že ani autor vítězného pardubického gólu, obránce David Havíř, neměl námitky proti hokeji, který určitě víc bolí.

„Je to podobné, jako kdyby se hrálo u nás v Pardubicích, tady je sice víc kontaktů a víc to bolí, ale sil musíte vydat na vítězství úplně stejně,“ vyprávěl David Havíř.

Liberec se nevzdává

Liberečtí si ve středu mohli vyčítat rozpačitější vstup do utkání nebo neproměněné šance v poslední třetině. Kapitán domácího týmu Petr Nedvěd ale ví, že pitvání středečních hokejových neduhů teď už Bílým tygrům nijak nepomůže.

„Nemá cenu se o tom vůbec bavit, dopadlo to, jak to dopadlo, je to 0:3 a my se teď můžeme pokusit už jen o nemožné. Musíme jít třetinu od třetiny a nemyslet na konečný výsledek. Budeme hrát do poslední minuty a ještě se o naši šanci porveme, dodal Petr Nedvěd.

Jak si tedy skorofinalisté z Pardubic poradí se soupeřem, který už nemá co ztratit. Odpověď dá utkání, které začíná v 18:10.

Aleš Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít