Play off: Pardubice nedaly Liberci šanci a zahrají si finále

Pardubice se staly prvním finalistou hokejové extraligy. Svěřenci trenéra Václava Sýkory si totiž dokázali poradit 4:1 s Libercem, a semifinálovou sérii tak dotáhli k jasnému vítězství 4:0.

Pardubický brankář Dominik Hašek se raduje z vítězství

Pardubický brankář Dominik Hašek se raduje z vítězství | Zdroj: ČTK

Bílí Tygři Liberec - Eaton Pardubice 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Úvodní dějství semifinálové bitvy mezi domácím Libercem a Pardubicemi branku nepřineslo, diváci však viděli velmi tvrdé a bojovné utkání, které rozhodně splňovalo všechny parametry atraktivní podívané.

První gól zápasu padl ve 25. minutě, pardubický střelec Petr Sýkora se tentokrát proměnil v nahrávače a s jeho chytrou zadovkou si věděl rady Libor Pivko.

00:00 / 00:00

Hokej-POCP-Lib-Pce-verze.mp3

Otřesený Liberec znovu inkasoval o dvě minuty později. Po akci Kočího se puk záhadně dostal zpoza brány před Leinonena, který nahradil v bráně Bílých Tygrů Marka Pince, tam se nejlépe zorientoval aktivní Petr Sýkora a lehce zvýšil náskok Východočechů.

Na začátku třetí části však Liberec zápas zdramatizoval, Klimenta využila zaváhaní hostující defenzivy a v nájezdu na Haška zvolil ideální zakončení nad lapačku zkušeného brankáře.

Tento moment nalil domácím do žil novou energii a v následujících deseti minutách byli jasně lepším týmem. Obranná formace Pardubic v čele s veteránem Haškem ovšem jejich útokům odolávala.

V 58. minutě si vzal kouč Severočechů Kalous oddechový čas, po kterém se jeho mužstvo vrátilo na led bez gólmana a v šesti lidech. Power play však Liberci nevyšla, do prázdné brány skóroval Sýkora. A to nebylo vše, domácí dál pokračovali ve hře bez brankáře, jejich snahu ale střelou přes celé hřiště potrestal Píša. Pardubice porazily Liberec 4:1 a po třetí za posledních pět let si zahrají finále extraligy.

Branky a nahrávky: 41. Klimenta (Plodek, Čakajík) - 25. Pivko (P. Sýkora, Kočí), 27. P. Sýkora (Kočí), 59. P. Sýkora (Pivko, Píša), 59. Píša (Somík). Rozhodčí: Fraňo, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:7, navíc Kolář I (Pardubice) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 7500 (vyprodáno). Konečný stav série: 0:4.

Liberec: Leinonen - Hunkes, Výtisk, Holub, Čakajík, Moravec, Derner, Rýgl - Klimenta, Nedvěd, Nedorost - Bartovič, Plodek, Podkonický - Kica, Dušek, Špaček - Ondřej, Vantuch, Víšek. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

Pardubice: Hašek - Nakládal, Havíř, Jillson, Kolář II, Píša, Kočí, Mitchell, MacKenzie - Kolář I, Koukal, Rákos - Pineault, Špirko, Somík - P. Sýkora, Zohorna, Pivko - Cetkovský, Kousal, Buchtele. Trenéři: V. Sýkora a Votruba.

Jan Cigánik Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít