Play off: Sparta porazila Vítkovice. Pardubice po boji zdolaly Třinec

Sparta si ve třetím zápase play off hokejové extraligy dokázala na svém ledě poradit s Vítkovicemi 5:2. Paražané se tak v sérii ujali vedení 2:1. Hokejisté Třince pak v druhém duelu nestačili na Pardubice, když v prodloužení prohráli 4:5.

Sparťan Petr Ton se raduje ze vstřelené branky

Sparťan Petr Ton se raduje ze vstřelené branky | Zdroj: ČTK

Sparta Praha - Vítkovice Steel 5:2 (0:0, 4:1, 1:1)

První třetina přinesla vyrovnaný hokej, ve kterém předváděli svůj um hlavně oba gólmani. Zapněné tribuny holešovické Tesla Arény se gólů dočkaly až ve druhé části. Za domácí se prosadilo kvarteto Výborný, Netík, Ručinský a Broš, za Vítkovice se pak pouze jednou trefil francouzský hokejista Treille.

00:00 / 00:00

Kolečko - hokej.mp3

Ve třetím dějství oba týmy přidaly ještě jednou, a Sparta se tak v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy ujala vedení 2:1. Utkání sledovala nejvyšší návštěva letošního play off - 10 502 diváků.

Branky a nahrávky: 22. D. Výborný (Cunik, Ton), 30. Netík (Ručinský), 33. Ručinský (Vykoukal), 38. Broš (Ručinský, Látal), 59. Ton (D. Výborný, Jan Hanzlík) - 28. Treille (Kvapil, Burger), 46. Selingr (Jurečka, Ujčík). Rozhodčí: Minář, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. Diváci: 10.502. Stav série: 2:1.

Sparta:
Přikryl - Vykoukal, Gulaši, Macholda, Jan Hanzlík, Philipp, Cunik, Vojta - Kratěna, Broš, Hromas - Ton, D. Výborný, Podlešák - Netík, Langhammer, Ručinský - Látal, Hrdel, Koreis. Trenéři: Volek a Holaň.

Vítkovice: Štěpánek - Jurečka, Barinka, Kuboš, Stehlík, Sičák, Trnka, od 41. navíc Rehák - Klimek, Burger, Kvapil - Treille, Štefanka, Krenželok - Ujčík, R. Hruška, Svačina - Szturc, Vrána, Plášek - od 41. navíc Selingr. Trenéři: Hadamczik a Konečný.

Oceláři Třinec - Eaton Pardubice 4:5 v prodl. (1:1, 2:2, 1:1 - 0:1)

Téměř zaplněná třinecká Werk Aréna sledovala vyrovnané utkáni, ve kterém padlo dohromady devět branek. Domácí hokejisté tahali většinu zápasu za kratší konec, přesto se jim podařilo smazat dvoubrankové manko svého soupeře a dovést duel do prodloužení.

Vyrovnávací branku přitom vstřelil Radek Bonk pouhých 25 sekund před koncem třetí třetiny. V prodloužení se však hokej hrál jen dvě a půl minuty, o výhře Pardubic rozhodl Petr Koukal. Východočeši se ujali vedení v sérii 2:1.

Branky a nahrávky: 17. Kohn (Růžička), 34. Peterek (D. Květoň), 36. Bonk (Kohn, Růžička), 60. Bonk (Balej, Cartelli) - 11. P. Sýkora (Pivko), 21. Havíř (Kolář I), 28. P. Sýkora (Pineault, Cetkovský), 41. Kolář I (Koukal), 63. Koukal (Kolář I). Rozhodčí: Šindler, Hradil - Kalivoda, Grochol. Vyloučení: 9:8, navíc Květoň - Hašek 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 4385. Stav série: 1:2.