Play off: Vítkovice přehrály Spartu. Zlín deklasoval Slavii

Vítkovice si v odloženém pátém čtvrtfinále play off hokejové extraligy poradily s hostující Spartou 2:0, a v sérii se tak ujaly vedení 3:2 na zápasy. V dalším utkání pak Zlín na svém ledě rozstřílel Slavii 8:3 a snížil stav série na 2:3. Hokejisté Plzně pak nezvládli souboj s Libercem a před vlastními diváky prohráli 2:3, stejným poměrem vedou Severočeši i v sérii.

Brankář Sparty Petr Přikryl a hráč Vítkovic Yorick Treille

Brankář Sparty Petr Přikryl a hráč Vítkovic Yorick Treille | Zdroj: ČTK

Vítkovice Steel - Sparta Praha 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Obě mužstva začala velmi opatrně, nikam se nehnala a tomu také odpovídal průběh první třetiny. Domácí Vítkovice měly více šancí z protiútoku, Sparta naopak držela puk častěji na svých hokejkách.

00:00 / 00:00

Hokej - kolečko.mp3

Úvodního gólu utkání se zaplněné tribuny dočkaly až na začátku druhé části, Kvapil skvěle ujel po pravém křídle, nahrál souběžně najíždějícímu Yoricku Treillemu a ten prostřelil Přikryla v bráně Sparty.

Pražané se poté snažili o vyrovnání, ostravský tým však jejich útočným snahám odolával. V závěru duelu pak hosté odvolali gólmana, tento tah jim ale nevyšel podle představ, na konečných 2:0 totiž uzavřel skóre do prázdné brány Štefanka. Vítkovice tak vedou nad Spartou v sérii 3:2.

Branky a nahrávky: 22. Treille (Kvapil, Rehák), 60. Štefanka (Klimek, Plášek). Rozhodčí: Hradil, Husička - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:5, navíc Štěpánek (Vítkovice) 10 min. Bez využití. Diváci: 7269. Stav série: 3:2.

Vítkovice: Štěpánek - Jurečka, Barinka, Rehák, Stehlík, Sičák, Trnka - Klimek, Burger, Plášek - Kvapil, Vrána, Treille - Ujčík, Štefanka, Krenželok - Szturc, R. Hruška, Selingr - od 43. navíc Svačina. Trenéři: Hadamczik a Konečný.

Sparta: Přikryl - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, Macholda, Vydarený - Netík, Langhammer, Ručinský - Ton, D. Výborný, Hromas - Hrdel, Broš, Kratěna - Látal, Karpov, Kafka. Trenéři: Volek a Holaň.

PSG Zlín - Slavia Praha 8:3 (2:1, 2:2, 4:0)

Pátý čtvrtfinálový souboj mezi domácím Zlínem a Slavií byl velmi vyrovnaný, ještě ve 33. minutě vedli Valaši pouze o jednu branku 4:3 a vypadalo to, že závěrečné dějství přinese velké drama.

Ve třetí části však Zlín v rozmezí osmi minut nasázel hostům čtyři branky a dramatický duel změnil ve svoji exibici. K vítězství domácích přispěl nejvýraznější měrou útočník Ivan Rachůnek, který si připsal hattrick. V sérii však stále vede Slavia 3:2.

Branky a nahrávky: 2. Rachůnek (Kristek, Důras), 15. Hamrlík (Leška), 26. Balaštík (Hamrlík), 30. Leška (Hamrlík, Balaštík), 45. Kristek (Důras, Rachůnek), 50. Rachůnek (Kubiš, Lučka), 50. Balaštík (Hamrlík, Linhart), 53. Rachůnek (Důras, Kristek) - 8. M. Čermák (V. Růžička ml., Vašíček), 29. Jelínek (T. Svoboda), 34. Kůrka (Kadlec, Sloboda). Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Čech, Bryška. Vyloučení: 10:12. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 5133. Stav série: 2:3.

Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Švrček, Bořuta, Kučný, Lučka - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Kristek, Rachůnek - Sivák, Roman Vlach, Kubiš - Mokrejš, Balán, F. Čech - Od 41. navíc Ondráček a Míka. Trenéři: Venera, Rostislav Vlach a Hrazdira.

Slavia: Slipčenko (30. Furch) - Kadlec, Vašíček, Roth, Žižka, Campbell, Kolařík, Sloboda - Kůrka, Červenka, Vondrka - T. Svoboda, Holec, Doležal - Endál, V. Růžička ml., M. Čermák - Sklenář, Clarke, P. Jelínek - od 21. navíc Havel.. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

HC Plzeň 1929 - HC Bílí Tygři Liberec 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)

Plzeňští hokejisté nezvládli především první třetinu, kdy se hosté z Liberce díky gólům Klimenty a Nedorosta dostali do dvoubrankového vedení. V druhé části domácí zabrali a do závěrečného dějství se šlo za stavu 3:2 pro Liberec.

Ve třetí třetině se pak Západočeši snažili o vyrovnání, defenziva Liberce v čele s Markem Pincem však pracovala skvěle. Liberec porazil Plzeň 3:2 a stejným poměrem se ujal i vedení v sérii.

Branky a nahrávky: 33. Dvořák, 37. Vampola (Benda, Modrý) - 3. Klimenta (Nedorost), 17. Nedorost (Nedvěd, Výtisk), 33. Klimenta (Víšek). Rozhodčí: Hodek, Hribik - Bláha, Kostka. Vyloučení: 3:7. Bez využití. Diváci: 7745. Stav série: 2:3.

Plzeň: Pöpperle - Benda, Modrý, Chvátal, Jiří Hanzlík, Dresler, O'Brien, Malena - Vampola, Straka, Vlasák - Bomersback, Jan Kovář, Adamský - Stránský, M. Heřman, Dvořák - Hvila, Vostřák, I. Padělek. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.

Liberec: Pinc - Hunkes, Výtisk, Čakajík, Jareš, Rýgl, Derner, Holub - Klimenta, Nedvěd, Nedorost - Bartovič, Kašpařík, Podkonický - Ondřej, Blatný, Matějovský - Špaček, Dušek, Víšek - Kica. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

Jan Cigánik Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít