Play out: Karlovy Vary klesly na poslední místo

Mistr minulé sezóny O2 extraligy z Karlových Varů se propadl po šestém kole skupiny o udržení na konec tabulky. Energie prohrála s Mladou Boleslaví 2:3 po samostatných nájezdech a je o skóre poslední právě za středočeským mužstvem. Po polovině zápasů play out je nejdále od baráže Kometa Brno, která ovšem tentokrát prohrála v Kladně 1:3.

O2 Extraliga

O2 Extraliga | Foto: O2 ELH

HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)

Góly na karlovarském ledě padaly v základní hrací době pouze ve druhé třetině. Domácím zajistil vedení dokonce ve vlastním oslabení dorážkou do prázdné branky Pech. Handlovský ale po Sýkorově akci vyrovnal a nekrytý Pabiška skóre otočil. Ještě do druhé sirény však Čutta v přesilovce upravil na 2:2. Ve třetí části hostující Vrbata neproměnil trestné střílení, na druhý bod si tak hosté museli počkat až do samostatných nájezdů, kde rozhodl Sýkora.

Branky a nahrávky: 23. Pech (Melenovský), 31. Čutta (Melenovský) - 26. Handlovský (T. Sýkora), 29. L. Pabiška (Král, Lehikoinen), rozh. nájezd T. Sýkora. Rozhodčí: Homola, Jebavý - Guth, Rittich. Vyloučení: 7:10, navíc Schwarz 10 min., Macho a Frolo (všichni Ml. Boleslav) oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2449.

Karlovy Vary: Mensator - Němec, Parýzek, Nosek, Čutta, Dobroň, Loginov, Mucha, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Hřebejk - Dej, Melenovský, Skladaný - Hluchý, Pech, Košťál - Balázs, Čachotský, Kuběna. Trenéři: Paleček, Baďouček, Řezníček a Kněžický.

Mladá Boleslav: Schwarz - Duben, Frolo, Žabka, Jindra, Lehikoinen, J. Kasík, Jiruš - Boháš, T. Sýkora, Nouza - L. Pabiška, Král, Sup - Fabuš, Macho, Bahenský - Handlovský, Vrbata, Gajovský - Kubeš. Trenéři: Tlačil a Šejba.

HC Geus Okna Kladno - HC Kometa Brno 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Kladno zvládlo lépe přesilovky, což mu vyneslo po dvou třetinách dvougólový náskok. Ve třetí části sice Středočeši nabídli vlastní chybou Brnu snížení, to ale deset minut před koncem tento dar svému soupeři vrátilo. Kladno si tak udrželo stoprocentní domácí bilanci v play out.

Branky a nahrávky: 26. L. Procházka (Bělohlav), 31. Kalla (J. Mrázek, Toman), 51. Valský (Kalla) - 43. Huml. Rozhodčí: Fraňo, Turčan - Kreuzer, Jindra. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:0. Diváci: 3208.

Kladno: Cikánek - Kameš, F. Kaberle, Toman, J. Mrázek, L. Procházka, Šmach - Diviš, Patera, Eberle - Valský, Kalla, Bílek - Frolík, Bělohlav, Kuchler - M. Procházka, Melka, Gengel. Trenéři: Vejvoda a P. Kasík.

Brno: Hovi - Houdek, Bičánek, J. Novák, Ovčačík, Richter, Mojžíš, Koma, Zubíček - Erat, Dopita, R. Dlouhý - Varaďa, Divíšek, Hubáček - Šindel, Huml, Brabenec - R. Procházka, Meidl, Ludvík. Trenéři: Jeřábek, Lubina a Trličík.

Miroslav Bureš, Pavel Petr, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít