Play out: Kladno porazilo Karlovy Vary, Brno vyhrálo v Mladé Boleslavi

Střídání Kladna a Mladé Boleslavi na posledním místě skupiny o udržení v hokejové O2 extralize pokračuje. Ve čtvrtém kole totiž Kladno porazilo Karlovy Vary 5:1 a přeskočilo v tabulce opět Mladou Boleslav, která podlehla Brnu 2:3. Vede Brno, které má už šestibodový náskok na dvojici Karlovy Vary, Kladno. Mladá Boleslav je o další bod zpět.

HC Geus Okna Kladno - HC Energie Karlovy Vary 5:1 (2:1, 3:0, 0:0)

Domácí publikum tleskalo nejenom vítězství kladenských barev, ale také krásným gólům v karlovarské síti. První se sice trefili v 5. minutě hosté, Patera však do ještě do konce první třetiny skóre dvěma přesnými zásahy otočil. Ve druhé části Kladno excelovalo a třemi brankami zlomilo utkání definitivně na svoji stranu.

Branky a nahrávky: 7. Patera (Diviš, F. Kaberle), 19. Patera, 32. Bílek (Kalla), 32. Stieler (Bělohlav, Šmach), 38. Eberle (Patera) - 5. Pech (Cyganov, Košťál). Rozhodčí: Svoboda, Turčan - Pavlovič, Rozlílek.

Kladno: Cikánek - Kameš, F. Kaberle, Toman, J. Mrázek, Trončinský, Šmach, L. Procházka, J. Dlouhý - Eberle, Patera, Diviš - Valský, Kalla, Bílek - Bělohlav, Stieler, Kuchler - Frolík, Gengel, M. Procházka. Trenéři: Vejvoda a P. Kasík.

Karlovy Vary: Mensator - Němec, Parýzek, Nosek, Čutta, Dobroň, Loginov, Mucha, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Hřebejk - Dej, Melenovský, Skladaný - Cyganov, Pech, Košťál - Balázs, Čachotský, Hluchý. Trenéři: Paleček, Baďouček, Řezníček a Kněžický.

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Po vyrovnané první třetině, kdy hostům zajistil vedení Divíšek a na 1:1 srovnával Jindra, domácí pykali ve druhém dějství za častá vyloučení. Dvě z nich Kometa potrestala. Nejprve skóroval Ovčačík a po něm se prosadil také Šindel. Naopak Boleslavští pohrdli hned dvojnásobnou početní převahou trvající minutu a čtyřicet sekund. Ve třetí části zdramatizoval zápas Lehikoinen, v závěru ale domácím k bodům nepomohla ani power play umocněná přesilovkou při vyloučení Dopity.

Branky a nahrávky: 16. Jindra (L. Pabiška, Král), 49. Lehikoinen (Macho) - 15. Divíšek (Hubáček, J. Novák), 22. Ovčačík (J. Novák, R. Procházka), 35. Šindel (Richter, Mojžíš). Rozhodčí: Zubzanda, Pešina - Kis, Prchal.

Mladá Boleslav: Schwarz - Frolo, Duben, Jindra, Žabka, Lehikoinen, J. Kasík, Šterbák - Bahenský, T. Sýkora, Handlovský - L. Pabiška, Král, Sup - Fabuš, Macho, Boháč - Gajovský, Nouza, Vrbata. Trenéři: Tlačil a Šejba.

Kometa Brno: Hovi - Houdek, Bičánek, J. Novák, Ovčačík, Richter, Mojžíš, Zubíček, Kempný - Erat, Dopita, R. Dlouhý - R. Procházka, Divíšek, Hubáček - Šindel, Huml, Brabenec - Varaďa, Meidl, Ludvík. Trenéři: V. Jeřábek, Lubina a Trličík.

Miroslav Bureš, Pavel Petr, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít