Play out: Kometa porazila Kladno. Boleslav v kritické situaci

Hokejisté Brna přehráli v devátém kole skupiny o udržení v extralize hostující Kladno 5:4 po samostatných nájezdech. Středočeši sice dokázali na ledě soupeře čtyřikrát vyrovnat, ale v nájezdech o vítězství Komety rozhodl Jiří Dopita. Hokejisté Mladé Boleslavi podlehli doma Karlovým Varům 1:3 a na posledním místě tabulky už na svého nedělního soupeře ztrácejí šest bodů.

Kometa (logo)

HC Kometa Brno - HC Geus Okna Kladno 5:4 po sam. nájezdech (1:0, 3:3, 0:1 - 0:0)

Diváci v Brně viděli velmi vyrovnané utkání, domácí otevřeli skóre už v 5. minutě, kdy se trefil Šindel. Na další góly si však zaplněné tribuny musely počkat až do druhé části, kdy však padlo hned šest branek – po třech na obou stranách.

00:00 / 00:00

hokej-PO-BRN-KLA-verze NOC.mp3

Ve třetím dějství pak poslal zápas do prodloužení kladenský Bílek. V něm se žádný z týmu neprosadil, a na řadu tak přišly samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější Brňané, rozhodující nájezd proměnil veterán Jiří Dopita.

Branky a nahrávky: 5. Šindel, 24. Šindel (Protivný), 29. Hubáček (Divíšek), 31. Zubíček (R. Procházka, Dopita), rozh. nájezd Dopita - 22. Bělohlav (Kalla, Toman), 27. Eberle (Patera), 30. Bílek (Kalla, F. Kaberle), 50. Bílek (Kalla, Valský). Rozhodčí: Homola, Mikula - Černý, Hlavatý. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Brno:
Hovi - J. Novák, Ovčačík, Houdek, Zubíček, Richter, Mojžíš, Koma, Protivný - Erat, Dopita, R. Procházka - Varaďa, Divíšek, Hubáček - J. Svoboda, Huml, Brabenec - Ludvík, Meidl, Šindel. Trenéři: Jeřábek, Lubina a Trličík.

Kladno: Cikánek - Kameš, F. Kaberle, Toman, J. Mrázek, Šmach, J. Dlouhý, Tročinský, Mudroch - Eberle, Patera, Diviš - Kuchler, Stieler, Bělohlav - Bílek, Kalla, Valský - M. Procházka, Melka, Gengel. Trenéři: Vejvoda a P. Kasík.

BK Mladá Boleslav - HC Energie Karlovy Vary 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)

Na stadionu v Mladé Boleslavi se skóre poprvé měnilo až ve 23. minutě, kdy se trefil zkušený domácí útočník Sup. Středočeši si poté hlídali vedení, jejich pasivní hra však k vytoužené výhře nevedla.

hokej-PO-MB-KVA-verze NOC.mp3

Karlovy Vary totiž ve třetí části daly během osmi minut tři branky a utkání otočily. Mladá Boleslav tak tři kola před koncem play out ztrácí na třinácté Karlovy Vary už šest bodů.

Branky a nahrávky: 23. Sup (Gajovský, Duben) - 52. Loginov (Skladaný, Melenovský), 58. Hluchý (Pech), 60. Němec (Mensator). Rozhodčí: Šindler, Hribik - Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 4:3, navíc J. Kasík (M. Boleslav) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2110.

Mladá Boleslav:
Schwarz - Jiruš, Duben, Jindra, Žabka, J. Kasík, Lehikoinen - Nouza, T. Sýkora, Boháč - L. Pabiška, Král, Handlovský - Fabuš, Macho, Bahenský - Gajovský, Vrbata, Sup. Trenéři: Tlačil a Šejba.

Karlovy Vary: Mensator - Němec, Prošek, Parýzek, Čutta, Mucha, Nosek, Loginov - Hluchý, Skuhravý, Hřebejk - Dej, Melenovský, Skladaný - Kumstát, Pech, Košťál - Balázs, Čachotský, Zucker - Kuběna. Trenéři: Paleček, Baďouček, Řezníček a Kněžický.

Finále play off první hokejové ligy - 4. zápas:

Chomutov - Ústí nad Labem 5:2 (2:1, 3:0, 0:1)

Hokejisté Chomutova vyrovnali stav finálové série první ligy s Ústím nad Labem na 2:2 na zápasy. Druhé domácí utkání v neděli vyhráli 5:2. Pátý duel se hraje ve středu v Ústí, pak se finále do Chomutova ještě jednou vrátí.

Branky a nahrávky: 13. Bombic (Pulpán, Hruška), 15. Brňák (Jíra), 26. Kraft (Pulpán, Hruška), 33. Skořepa (Procházka), 40. Skořepa (Kraft, Grof) - 15. R. Pšurný (M. Pšurný, Mikulík), 53. M. Pšurný (Mikulík, R. Pšurný). Rozhodčí: Jílek, Jeřábek - Padevět, Prchal. Vyloučení: 7:8, navíc Mikulík (Ústí) 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 5126. Stav série: 2:2.