Play-out: Mladá Boleslav je znovu poslední

Hokejisté Kladna vyhráli ve 3. kole play-out Tipsport extraligy nad Brnem 3:2 a odpoutali se z posledního místa. Mladá Boleslav totiž prohrála na ledě Sparty 0:2.

Ze zápasu BK Mladá Boleslav - Kometa Brno

Ze zápasu BK Mladá Boleslav - Kometa Brno | Foto: Jana Huzilová

HC Vagnerplast Kladno - HC Kometa Brno 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Kladno mělo vynikající nástup do zápasu, Kuchler v páté a Valský v desáté minutě dostali domácí do dvoubrankového vedení. Brno si sice vytvářelo množství šancí, které ale dlouho likvidoval gólman Cikánek. Ani on ovšem nezabránil vyrovnání, ve druhé třetině se trefil Kvapil a v úvodu poslední části Stehlík. Vítězství po čtrnácti prohrách v řadě se ale nakonec Kladno dočkalo. Chvíli po vyrovnávající brance Komety se totiž při přesilovce domácích 5 na 3 prosadil Bicek.

Branky a nahrávky: 5. Kuchler (Patera), 10. Valský (Kalla, Bílek), 44. Bicek (Patera, J. Nedvěd) - 35. Kvapil (Brabenec, Ostrčil), 42. Stehlík (Balej, Erat). Rozhodčí: Turčan, Lacina - Lhotský, Charvát. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 1840.

HC Sparta Praha - BK Mladá Boleslav 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Utkání prakticky bez šancí a extraligového hokeje rozhodla Tonova branka ze 47. minuty. Po zákroku hostujícího brankáře Schwarze se dostal puk k elitnímu sparťanskému střelci a ten nezaváhal. Vítězství domácích pečetil trefou do prázdné branky při mladoboleslavské power-play Žálčík.

Branky a nahrávky: 47. Ton (Kafka, D. Výborný), 60. Žálčík (Karpov, Luňák). Rozhodčí: Blecha, Smitka - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 2698.