Play out: Mladou Boleslav čeká klíčová bitva s Kladnem

Už jen pět kol schází do konce bojů ve skupině o udržení v hokejové extralize. V 17 hodin a 30 minut Kladno hostí Mladou Boleslav a o půl hodiny později rozehrají svůj duel Karlovy Vary s Brnem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prázdná branka (ilustr. foto) | Foto: Radim Sajbot

Relativně v klidu už mohou být hokejisté brněnské Komety. Na poslední příčku, ze které vede cesta do baráže, mají k dobru jedenáct bodů. Naopak opačné starosti zažívají v Mladé Boleslavi, která ztrácí dva body na předposlední Karlovy Vary.

„Do konce zbývá pět kol a naše pozice tak není určitě dobrá. Na druhou stranu jsme stále ve hře, pokud se nám podaří plně bodovat, tak do sestupových problémů namočíme i Kladno. Náš gólman podává výborné výkony, když dáme tři branky, tak bychom zkrátka měli vyhrát,“ popisoval boleslavský útočník Richard Král.

Přehrát

00:00 / 00:00

RRž, Hokej, Richard Král.mp3

Středočeské derby tak v konečném účtování sehraje možná rozhodující roli. I když důležité jsou pochopitelně všechny duely.

„Všechny duely určitě důležité jsou, ale bitva s Kladnem bude rozhodující. Pokud by se nám to nepovedlo, tak ta ztráta už bude hrozivá,“ dodal zkušený hráč.

Jak přitom právě kapitán může přispět k tomu, aby Boleslavští v další zápasové prověrce nepropadli?

„Je jasné, že všichni do toho půjdeme na plno. Bude to o tom, kdo dodrží taktické pokyny a kdo bude mít i třeba trošku víc štěstí. Známe se dobře, takže se navzájem už nemůžeme nijak výrazně překvapit,“ pokračoval Král.

Stále dokola se navíc hovoří o tom, jak důležitou roli hraje v bojích o bytí, či nebytí psychika.

„To je stejné jak v play off, tak play out. Padá málo branek, a kdo tedy udělá chybu, tak prohraje. Všechny straší baráž, protože ta bude letos hodně těžká. Musíme zkrátka bojovat,“ uzavřel Richard Král.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme