Plekancův gól Montrealu k bodům nepomohl, Hejdův Coloradu ano

Hokejový útočník Tomáš Plekanec bodoval ve třetím zápase NHL za sebou. Tentokrát kapitán české olympijské reprezentace skóroval ve Philadelphii, Montreal ale i tak prohrál 1:3. Trefil se také obránce Jan Hejda, který pomohl Coloradu k vítězství nad Ottawou 4:3 v prodloužení. V posledním nočním utkání zámořské soutěže podlehlo Chicago newyorským Rangers 2:3.

Tomáš Plekanec na poslední chvíli zabraňuje dalšímu gólu Philadelphie

Tomáš Plekanec na poslední chvíli zabraňuje dalšímu gólu Philadelphie | Zdroj: Reuters

Plekanec se prosadil ve druhé třetině při oslabení Montrealu, když střelou k tyči překonal Stevea Masona. Trefa kladenského odchovance byla zároveň poslední změnou v gólových statistikách zápasu. Se čtrnácti brankami je jednatřicetiletý forvard po zraněném Tomáši Hertlovi druhým nejlepším českým střelcem v soutěži.

V duelu Colorada s Ottawou zvyšoval Hejda v páté minutě první dvacetiminutovky vedení Avalanche na 2:0. Pětatřicetiletý bek se prosadil tvrdou ranou od modré čáry. Po obratu Senators vyrovnával v závěru hrací doby Paul Stastny, dva body pak klubu z Denveru zajistil v prodloužení Tyson Barrie.

Hokejisté New Yorku Rangers ztratili ve druhé třetině v Chicagu dvoubrankové vedení, nakonec ale na ledě obhájce Stanleyova poháru uspěli 3:2. Vítěznou branku vstřelil v 55. minutě Carl Hagelin.

Výsledky NHL:

Philadelphia - Montreal 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Branky: 7. Couturier, 15. Rinaldo, 29. Raffl - 38. Plekanec. Střely na branku: 27:20. Diváci: 19.949.

Chicago - NY Rangers 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)
Branky: 27. Toews, 29. Bollig - 6. B. Richards, 10. Zuccarello, 55. Hagelin. Střely na branku: 37:32. Diváci: 21.493.

Colorado - Ottawa 4:3 v prodl. (2:1, 0:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 3. McGinn, 5. Hejda, 58. Stastny, 61. Barrie - 16. MacArthur, 33. Spezza, 35. Turris. Střely na branku: 31:32. Diváci: 12.487.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít