Plekanec pomohl dvěma body Montrealu

Hokejista Tomáš Plekanec si v úvodním utkání nového ročníku NHL připsal dvě asistence. I díky němu vyhrál Montreal v Torontu 4:3 v prodloužení. Na jeden gól domácích přihrál obránce Tomáš Kaberle. Útočník Milan Hejduk pomohl nahrávkou Coloradu k vítězství nad San Jose 5:2. V dalších zápasech porazilo Calgary Vancouver 5:3 a Boston prohrál s Washingtonem 1:4.

NHL

NHL | Foto: NHL.com

Montreal dvakrát vedl, ale Toronto dokázalo díky gólům v přesilovkách otočit stav na 3:2. Čtyři minuty před koncem se ale Canadiens dočkali vyrovnání, když stejně jako soupeř využili početní výhodu. O vítězství Montrealu rozhodl v páté minutě prodloužení obránce Josh Gorges, na vítěznou branku přihrával také Tomáš Plekanec. V sestavě Montrealu chyběl český obránce Roman Hamrlík, který kvůli zranění vynechal velkou část přípravy a nastoupil až do posledního přípravného zápasu.

V dalším kanadském souboji porazilo Calgary Vancouver 5:3. Flames položili základ k vítězství už v první třetině, kdy během úvodních 12 minut vedli o tři góly.

Naopak překvapivě rychle se po operaci kyčle uzdravil David Krejčí z Bostonu a nastoupil hned v prvním utkání proti Washingtonu. V něm se ale Bruins nevedlo a prohráli na domácím ledě 1:4. Výhru Capitals zařídili shodně dvěma góly a jednou asistencí Alexandr Ovečkin a Brooks Laich.

Slavnostní úvod mělo utkání v Coloradu, kde Avalanche hostili San Jose. Ke stropu haly v Denveru vystoupal dres dlouholetého kapitána Joea Sakica, který v létě ukončil kariéru. Na jeho počest domácí zvítězili nad jedním z favoritů NHL 5:2. Jednou asistencí pomohl k výhře Milan Hejduk.

Boston - Washington 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Branky: 48. P. Bergeron - 18. a 41. Laich, 30. a 42. Ovečkin. Střely na branku: 20:34. Diváci: 17.565

Toronto - Montreal 3:4 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)

Branky: 31. a 50. Stajan (na první Kaberle), 15. Ponikarovskij - 12. Gionta (Plekanec), 27. Moen, 56. Metropolit, 65. Gorges (Plekanec). Střely na branku: 46:27. Diváci: 19.617

Colorado - San Jose 5:2 (2:1, 3:1, 0:0)

Branky: 10. a 30 Wolski (na první Hejduk), 3. Tucker, 26. McLeod, 33. Liles - 6. a 29. Marleau. Střely na branku: 21:40. Diváci: 18.007

Calgary - Vancouver 5:3 (3:0, 1:2, 1:1)

Branky: 6. Giordano, 8. R. Bourque, 12. Pardy, 30. Prust, 59. Phaneuf - 25. Bieksa, 39. Samuelsson, 41. Burrows. Střely na branku: 23:42. Diváci: 19.289