Plekanec rozhodl v NHL o vítězství Montrealu nad NY Rangers

Český hokejista Tomáš Plekanec si v nočním programu zámořské NHL připsal rozhodující trefu v utkání Montrealu s New Yorkem Rangers, na jehož ledě Canadiens vyhráli 2:0. Nejlepším hráčem utkání se stal gólman Peter Budaj, který pochytal 27 pokusů soupeře.

Tomáš Plekanec (vlevo) rozhodl v NHL o vítězství Montrealu nad New Yorkem Rangers | Zdroj: Reuters

V utkání Montrealu s domácími Rangers se na gól čekalo víc než polovinu základní hrací doby. V 37. minutě si Plekanec najel při přesilové hře před bránu a kličkou do bekhendu zakončil za bezmocného gólmana Lundqvista.

Vítězství hostujícího celku pak ještě stvrdil dvě minuty před koncem druhou brankou Alex Galchenyuk. Brankář Canadiens Peter Budaj pokryl všech 27 střeleckých pokusů domácích, vychytal ve své druhé sezoně v NHL už 11. čisté konto a byl vyhlášen první hvězdou utkání.

Tomáš Plekanec vykazuje v posledních zápasech skvělou formu, v pěti z posledních osmi zápasů skóroval, dohromady má na svém kontě 9 bodů za 6 branek a 3 přihrávky.

Český gólman Michal Neuvirth se teprve podruhé v sezoně objevil v bráně Washingtonu a v utkání s Vancouverem dlouho držel naděje Capitals na vítězství. V poslední třetině ale dvakrát pustil puk za svá záda, Washington přišel o vedení a prohrál 2:3.

Statistika NHL:

Buffalo - Dallas 3:4 (1:3, 2:1, 0:0)
Branky:4. a38. Moulson, 33. Ott - 3. Fiddler, 17. Goligoski, 18. Seguin, 31. Benn. Střely na branku: 25:29. Diváci: 18 295.

Carolina - Pittsburgh 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky: 17. Gerbe - 9. Glass, 37. Kunitz, 48. Megna. Střely na branku: 21:29. Diváci: 15 042.

Vancouver - Washington 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
Branky: 12. Kassian, 43. Kesler, 46. D. Sedin - 15. Chimera, 42. Grabovskij. Michal Neuvirth odchytal za Washington 59 minut, z 41 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 92,7 procenta. Střely na branku: 41:19. Diváci: 18 910.

Minnesota - Chicago 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)
Branky: 32. Pominville - 18. Sharp, 34. Brookbank, 37. Leddy, 43. P. Kane, 49. Saad. Střely na branku: 30:28. Diváci: 18 685.

New York Rangers - Montreal 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 37. Plekanec, 58. Galchenyuk. Střely na branku: 27:27. Diváci: 18 006.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít