Plekanec se trefil podevatenácté v sezóně

Český útočník Montrealu Canadiens Tomáš Plekanec si upevnil pozici nejlepšího českého střelce v zámořské NHL. Devatenáctým gólem sezóny pomohl svému týmu k bodovému zisku v utkání s Islanders.

NHL

NHL | Foto: Jan Rosenauer

Plekanec se trefil na konci druhé třetiny, když zakončil střelou nad lapačku brankáře Koskinena pěknou individuální akci. Třetím gólem do sítě Ostrovanů vrátil kladenský odchovanec svému týmu vedení, když předtím soupeř dvakrát vyrovnal. Přesto se nakonec radoval po samostatných nájezdech New York Islanders.

Jednou asistencí se prosadil i obránce Montrealu Jaroslav Špaček, který přihrál na úvodní branku zápasu. Gólovou přihrávkou pomohl k vítězství New Jersey Patrik Eliáš, když po jeho asistenci vyrovnal na 1:1 v úvodu třetí třetiny Zubrus. Zápas nakonec došel až do samostatných nájezdů, ve kterých Ďáblové dokonali obrat.

K vítězství nedovedl Floridu brankář Tomáš Vokoun, který proti Buffalu odchytal celé utkání a ze sedmadvaceti střel inkasoval tři branky. Tu rozhodující mu v samostatných nájezdech vstřelil Myers.

Výsledky NHL:

Toronto - New Jersey 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 26. Kuljomin - 44. Zubrus (Eliáš), 65. Kovalčuk. Střely na branku: 32:39. Diváci: 19.260.
Philadelphia - Carolina 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Branky: 41. J. Carter, 52. Briere - 53. T. Ruutu. Střely na branku: 25:32. Diváci: 19.726.
Pittsburgh - Los Angeles 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 7. Sterling, 65. J. Staal - 18. Stoll. Střely na branku: 26:33. Diváci: 18.208.
Montreal - NY Islanders 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 15. Pacioretty (Špaček), 26. Pouliot, 39. Plekanec - 38. a 45. Grabner, 17. Tavares, rozh. nájezd Okposo. Střely na branku: 40:33. Diváci: 21.273.
Florida - Buffalo 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 39. Bernier, 41. Reasoner - 31. M. Weber, 49. Vanek, 65. Myers. Střely na branku: 26:27. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celé utkání, inkasoval tři branky ze 27 střel a úspěšnost zásahů měl 88,89 procenta. Diváci: 14.559.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít