Plekanec v NHL znovu skóroval, Montreal ale podlehl Ottawě 1:5

Český hokejový útočník Tomáš Plekanec v NHL znovu skóroval, jeho Montreal ale v NHL tentokrát prohrál, Ottawě podlehl 1:5. Plekancova dorážka z 6. minuty tak byla jediným úspěchem Canadiens na ledě Senators.

Tomáš Plekanec (vlevo) slaví v NHL vítěznou branku do sítě Winnipegu

Tomáš Plekanec (vlevo) slaví v NHL vítěznou branku do sítě Winnipegu | Zdroj: Reuters

Plekanec je nejlepším českým střelcem v soutěži, z posledních pěti zápasů skóroval ve čtyřech. Tentokrát ale byla jeho trefa málo, rozhodující momenty utkání přišly v rozmezí čtyř minut v polovině základní hrací doby, kdy se domácí dostali z vyrovnaného stavu až do náskoku 4:1.

Hokejisté Minnesoty ukončili letošní neporazitelnost Chicaga, když dokázali vyhrát 3:2 po samostatných nájezdech. Hvězdou zápasu byl Matt Cullen, který nejenže otevřel skóre zápasu, ale především si připsal rozhodující nájezd. Neporaženo tak v letošní sezoně zůstává už jen San Jose.

V základní hrací době nepoznal vítěze duel mezi Phoenixem a Edmontonem, kde byla také patrná česká stopa. Radim Vrbata zařídil společně s Johnsonem v 60. minutě utkání prodloužení, jenomže na bonusový bod dosáhli Oilers, vítěznou trefu si připsala jednička posledního draftu Nail Jakupov.

NHL:

Ottawa - Montreal 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)
Branky: 8. O´Brien, 28. Alfredsson, 30. Zibanejad, 32. Phillips, 55. Neil - 6. Plekanec. Střely na branku: 27:32. Diváci: 19.620.

Minnesota - Chicago 3:2 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 2. a rozhodující sam. nájezd Cullen, 21. Clutterbuck - 6. Shaw, 7. Toews. Střely na branku: 25:32. Diváci: 18.550.

Phoenix - Edmonton 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 60. N. Johnson (Vrbata) - 5. Petrell, 64. Jakupov. Střely na branku: 28:21. Diváci: 12.955.

Vancouver - Colorado 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 8. Garrison, 36. Lapierre, 49. Kassian. Střely na branku: 23:24. Diváci: 18.910.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít