Plekanec zlomil prokletí libeňské haly, Hemský rozhodl. Hokejisté porazili Rusy po nájezdech

Na poslední chvíli dokázali čeští hokejisté vyrovnat druhý přípravný zápas s Ruskem. Na branku Nikity Kučerova odpověděl pouhých 71 sekund před koncem třetí třetiny kapitán Tomáš Plekanec a vstřelil první český gól v O2 areně po 4 zápasech. V samostantých nájezdech pak o výhře národního týmu 2:1 rozhodl Aleš Hemský.

Tomáš Plekanec se raduje z vyrovnávacího gólu

Tomáš Plekanec se raduje z vyrovnávacího gólu | Zdroj: ČTK

„Hráli jsme o hodně líp jak v obranném pásmu, tak nahoře. Měli jsme hodně střel, takže si myslím, že to bylo o hodně lepší, než první zápas. V obou zápasech nás navíc podrželi gólmani,“ zhodnotil druhé přípravné utkání střelec rozhodujícího nájezdu Aleš Hemský.

Češi ve čtyřech předešlých zápasech v O2 areně neskórovali, i proto se na Rusy v pražské odvetě doslova vrhnuli. Už po 17 sekundách se prodral před branku kapitán Tomáš Plekanec, jenže nepřekonal Varlamova, stejně si vedl i Milan Michálek o pár minut později.

Do české branky se tentokrát postavil Michal Neuvirth a i on měl proti hvězdami narvané sborné hodně práce. Dokázal si poradit se šancí Šipačova a několikrát měl při ruských střelách i potřebnou dávku štěstí, třeba když Zajcev ve druhé třetině pálil do břevna. Při Ovečkinově tutovce mu zase pomohl obětavý Nakládal.

Čekání na první gól se protáhlo až do třetí části hry. Pak Jevgenij Kuzněcov přihrávkou skrz brankoviště našel přesně čepel Nikity Kučerova, který poslal Rusko do vedení.

Tým Josefa Jandače se tlačil k vyrovnání. Obrovské šance měli Frolík i Palát, jenže narazili vždy na výborného Varlamova. V závěrečném tlaku čeští trenéři odvolali Michala Neuvirtha z branky a zkusili hru v šesti, před brankou si udělal prostor Tomáš Plekanec a rozjásal halu.

V prodloužení, které se hrálo ve třech hráčích na každé straně, měla obě mužstva obrovské šance, jenže přidané pětiminutovce vládli brankáři. V samostatných nájezdech už projevil větší klid Neuvirth. Pustil pouze střelu Vladimira Tarasenka, kdežto Varlamova překonali Voráček a ve třetí sérii Hemský.

Po vítězství 2:1 si český tým zvedl sebevědomí před odletem na Světový pohár. Před jeho začátkem odehraje ještě jeden přípravný zápas proti výběru Severní Ameriky do 23 let. Příští neděli už vstoupí do prvního vrcholu sezony v Torontu zápasem s Kanadou.

Přípravný zápas hokejistů v Praze před Světovým pohárem:
ČR - Rusko 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 59. Plekanec (Frolík, Polák), rozhodující sam. nájezd Hemský - 42. Kučerov (Kuzněcov, Jemelin). Rozhodčí: Dwyer (Kan.), Hribik - Suchánek (oba ČR), Cormier (Kan.). Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 13.848.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít