Plekanec znovu bodoval, Montreal padl po nájezdech

Tomáš Plekanec přihrál ve středečním utkání hokejové NHL na jeden gól Montrealu, Canadiens ale prohráli v Pittsburghu 3:4 po samostatných nájezdech. Třiatřicetiletý kladenský odchovanec bodoval ve třetím zápase za sebou a s 16 body za 7 gólů a 9 asistencí se vyhoupl na deváté místo ligové produktivity.

Tomáš Plekanec při zápasu Montrealu s Pittsburghem

Tomáš Plekanec při zápasu Montrealu s Pittsburghem | Foto: USA Today Sports | Zdroj: Reuters

Penguins po dvou třetinách prohrávali 2:3, v 54. minutě ale vyrovnal Patric Hornqvist a v penaltovém rozstřelu dokonali obrat David Perron a Sidney Crosby.

Na Marca-Andreho Fleuryho v brance Pittsburghu na druhé straně však nevyzráli Alex Galchenyuk ani David Desharnais.

Tučňáci tak zlomili dlouhou sérii 37 zápasů, které prohráli, pokud museli po 40 minutách dohánět náskok soupeře.

Také druhý středeční duel mezi Anaheimem a Edmontonem se nerozhodl v základní hrací době.

Z vítězství 4:3 v prodloužení se nakonec radovali Oilers, když rozhodující gól vstřelil ve druhé minutě nastaveného času Teddy Purcell.

Výsledky NHL:

Anaheim - Edmonton 3:4 v prodl. (1:0, 0:1, 2:2 - 0:1)
Branky: 11. a 47. Perry, 42. Horcoff - 25. Draisaitl, 46. Klefbom, 49. Nugent-Hopkins, 62. Purcell. Střely na branku: 37:27. Diváci: 16 505. Hvězdy zápasu: 1. Purcell (Edmonton), 2. Perry (Anaheim), 3. Nugent-Hopkins (Edmonton).

Pittsburgh - Montreal 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 0:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 1. Dupuis, 20. Määttä, 54. Hörnqvist, rozh. nájezd Perron - 5. Markov (Plekanec), 28. Gallagher, 35. Flynn. Střely na branku: 34:38. Diváci: 18 455. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Hörnqvist (oba Pittsburgh), 3. Subban (Montreal).