Plzeň i podruhé zdolala Zlín, Sparta na nájezdy porazila Brno

Hokejisté Plzně zdolali i ve druhém duelu čtvrtfinále play off České Pojišťovny Zlín, tentokrát 5:1. Naopak pražská Sparta srovnala stav série proti Kometě Brno, kterou tentokrát zdolala 3:2 po samostatných nájezdech. Ve skupině o udržení se Mladá Boleslav nepřiblížila postupu z posledního barážového místa, když zdolala také na nájezdy Karlovy Vary 6:5. Litvínov totiž vyhrál nad Slávií 1:0 v prodloužení, a tak má na Středočechy stále náskok tří bodů.

Fanoušci HC Sparta Praha

Fanoušci HC Sparta Praha | Foto: HC Sparta Praha

Sparta s Brnem brzy prohrávala, když se ve dvojnásobné přesilové hře prosadil Kováčik. Holešovičtí měli velké problémy s brněnským gólmanem Trvajem i vlastní neschopností vhodně kombinovat při početních výhodách pěti proti třem. I přesto ale otočili vývoj na 2:1, po vyrovnání Komety se už ale Pražané neprosadili, přestože ve třetí třetině měli nejednu skvělou příležitost.

Tu největší ale možná mělo Brno, a to až v samotném závěru prodloužení.Rozhodčí vyloučili Sersena, ale Brno přesilovku čtyři na tři také nezužitkovalo.

V samostatných nájezdech pak v domácím dresu asi není větší odborník, než Petr Ton. Ten střelou přesně k tyči ve druhé sérii jako jediný proměnil a poté, co gólman Pöpperle vychytal všechny tři hostující střelce, srovnal vítěz základní části stav série na 1:1.

Plzeň jede

To Plzeň začala proti Zlínu opět s vervou a potvrdila jeden z nejproduktivnějších útoků na českých kluzištích. Zlín sice v závěru druhé třetiny snížil, ale po gólu Pituleho už hosté příliš šancí neměli.

Zlínská tvrz je těžko prostupná především na domácím ledě, odkud si většina týmů zpravidla odvážela těsné porážky. Jestli bude opět zlínský zápas na domácím ledě s minimem gólů, se uvidí ve středu a ve čtvrtek.

Ve skupině o udržení se bodové odstupy příliš nezměnily, to proto, že každý z týmů získal alespoň bod. Za zmínku stojí především 4 góly karlovarského Zaťoviče, naopak za tolik branek by na litvínovském ledě byli moc rádi.

Čtvrtfinále ČP play off hokejové Tipsport extraligy - 2. zápasy:
HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Pacovský (I. Rachůnek, Jan Hanzlík), 28. Bližňák (Ton, Tenkrát), rozhodující sam. nájezd Ton - 3. Kováčik (Petrovický), 31. T. Svoboda (Jakub Svoboda, Žižka). Rozhodčí: Hodek, Minář - Bláha, Kostka. Vyloučení: 10:13, navíc Foster - Jaroslav Svoboda, L. Čermák všichni 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 10.781. Stav série: 1:1.

Plzeň 1929 - PSG Zlín 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 8. Havlíček (Johnson, Kratěna), 29. Pletka (Martin Straka, Jan Kovář), 51. Pitule (Kaberle), 54. Johnson (Marušák, Martin Straka), 60. Pletka (Martin Straka, Jan Kovář) - 38. Honejsek. Rozhodčí: Hradil, Hribik - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 10:11. Využití: 3:0. Diváci: 7065. Stav série: 2:0.

Skupina o udržení - 4. kolo:
BK Mladá Boleslav - HC Energie Karlovy Vary 6:5 po sam. náj. (2:2, 3:2, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Baldwin (Vrbata, Mikulík), 9. Balaštík (Podkonický, Goertzen), 33. D. Výborný (Vrbata, Tomas), 37. Podkonický (Vrbata, Mikulík), 39. Mikulík (Nouza, Vrbata), rozhodující sam. nájezd Loskot - 10. Zaťovič (Kumstát), 20. Zaťovič (Gawriletz, Kumstát), 31. Zaťovič (Gawryletz, Pech), 35. Zaťovič (Kumstát, Pech), 56. T. Sýkora (Mocek, Kumstát). Rozhodčí: Fraňo, Homola - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. Diváci: 2910.

HC Verva Litvínov - HC Slavia Praha 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branka: 64. V. Hübl. Rozhodčí: A. Jeřábek, Šír - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 9:6, navíc Žejdl (Slavia) 10 min. Bez využití. Diváci: 3215.

sportovní reportéři Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít