Plzeň opět vyhrála, Slavia padla s Pardubicemi

Plzenští hokejisté udrželi i po 36. kole O2 extraligy svůj pětibodový náskok na čele soutěže. Na domácím ledě totiž zvítězili nad Třincem 3:1. V dalších utkáních zdolal Litvínov Spartu 2:1 stejně jako Vítkovice Mladou Boleslav a 2:1 vyhrály i Pardubice na Slavii. Dále Kladno přestřílelo Liberec 6:3 a Kometa Brno přehrála Zlín 4.3.

Fanoušci HC Lasselsberger Plzeň | Foto: HC Lasselsberger Plzeň

HC Benzina Litvínov - HC Sparta Praha 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)

Dlouho byla jediným úspěšným pokusem střela Tona od modré, která propadla za záda Hübla. Ale ve třetí části nejprve nedal domácí Lukeš trestné střílení, ale vzápětí s prosadil Kubinčák. Závěr utkání byl pro Litvínov šťastný, když Reichelovo nahození prošlo v čase 59:36 do hostující branky.

Branky a nahrávky: 45. Kubinčák, 60. Reichel (J. Černý, K. Pilař) - 4. Ton (D. Výborný, Netík). Rozhodčí: Husička, Polák - Čech, Poruba. Vyloučení: 8:10, navíc Bolf (Sparta) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7000 (vyprodáno).

HC Kometa Brno - PSG Zlín 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)

00:00 / 00:00

36. kolo očima reportérů Radiožurnálu

Napínavý zápas začali po gólové stránce plnit domácí. Po přesných ranách Erata a Šindela vedli 2:0. Hosté sice z přesilovky snížili, ale ještě do druhé přestávky Kometě vrátil vedení přesně dorážející Varaďa. Další dorážka Erata hosty probudila, ani trefy Důrase a Köhlera jim ale na body nestačily.

Branky a nahrávky: 10. Erat (Divíšek, Vondráček), 27. Šindel (Štach), 37. Varaďa (Dopita, Polodna), 51. Erat (Dopita) - 29. Leška (Hamrlík, Balaštík), 51. Důras (Lučka, Balán), 60. Köhler (Hamrlík, Linhart). Rozhodčí: Svoboda, Homola - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 8:8, navíc R. Dlouhý a Krstev (oba Brno) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 7200 (vyprodáno).

HC Geus Okna Kladno - Bílí Tygři Liberec 6:3 (2:2, 3:1, 1:0)

Gólové závody odstartovala už po 22 sekundách přesná souhra Patery s Bělohlavem, ale hosté vzápětí z přesilovky vyrovnali. Druhá odpověď domácích byla ještě rychlejší. Přesně 13 sekund po Frolíkově trefě mířil přesně i Jech. Rozhodnutí přišlo ve druhé třetině, kdy nedůraz libereckých před vlastní brankou stál hosty všechny body.

Branky a nahrávky: 1. Bělohlav (Patera), 14. Frolík (Patera), 28. Stieler (Kuchler), 34. Mikulík (Kalla), 38. Kalla (Bílek, Mikulík), 60. Bělohlav (Frolík, Patera) - 3. Matějovský (Čakajík), 14. Jech (Čakajík), 36. Špaček (Matějovský, Podkonický). Rozhodčí: Kubeš, Turčan - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:1. Diváci: 2525.

HC Vítkovice Steel - BK Mladá Boleslav 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Poziční utkání rozhodla nekompaktnost obrany Středočechů. Nejprve ve třetí minutě dala prostor Stehlíkovi najet si do střeleckého úhlu, aby pak v úvodu třetí části dovolila stejnému hráči opět projet až před gólmana Valentu. Dubnovo nahození a přesná Sýkorova teč konečný výsledek pouze upravila.

Branky a nahrávky: 3. Stehlík (Kvapil), 44. Stehlík (Kuboš) - 57. T. Sýkora (Duben). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Kreuzer, Jindra. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 7268.

HC Plzeň 1929 - HC Oceláři Třinec 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Vedoucí tým tabulky nezačal poslední utkání roku nejlépe, už ve 4. minutě dorazil Polanský nahození Kohna. Ale trpělivá hra plzeňských přinesla úspěch. Nejprve se prosadil Vampola a po něm dal vítězný gól po přečíslení Hvila. Straka pak v závěru do prázdné branky vítězství potvrdil.

Branky a nahrávky: 18. Adamský (Vampola), 31. Hvila (Adamský, Vampola), 60. Straka (Vlasák) - 4. Polanský (Kohn, Zíb). Rozhodčí: Souček, Hradil - Bryška, Chytil. Vyloučení: 9:11, navíc Kohn (Třinec) 10 min. Bez využití. Diváci: 8241.

HC Slavia Praha - HC Eaton Pardubice 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Žádné rychlé tempo utkání drželo oba týmy na obranné modré. Až v závěru první částise střelou pod horní tyčku prosadil Pineault. Jenže domácí srovnali, když se Svoboda po chytrém objetí branky neunáhlil a přehodil Haška. Rozhodnutí přinesla až přesná rána Cetkovského, kterou Slipčenkou přes klubko hráčů neviděl.

Branky a nahrávky: 27. T. Svoboda (M. Čermák, Ondráček) - 20. Pineault (Nakládal, Zohorna), 36. Cetkovský (Jillson, Špirko). Rozhodčí: Minář, Mikula - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 10.469.

Tomáš Lörincz, Aleš Procházka, Metoděj Novák, Ivan Quirenz, Jan Kaliba, Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít