Plzeň opět zabrala, Sparta porazila Brno i počtvrté

Plzeňští hokejisté opět potvrdili pozici lídra O2 extraligy, když rychle zapomněli na poslední prohru a ve 42. kole brali všechny body v duelu s Vítkovicemi. Druhý Zlín bodově vybral liberecké Tygry a třetí Pardubice ztratili bod v Karlových Varech. I napočtvrté v sezóně obrala Sparta o všechny body brněnskou Kometu.

O2 Extraliga

O2 Extraliga | Foto: O2 ELH

HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav 3:4 po sam. nájezdech (1:3, 0:0, 2:0 - 0:0)

Domácím v první třetině ujel vlak, Fabuš, Tomáš Sýkor a Macho zajistili příkladně bojujícím hostům dvoubrankový náskok. Třinec zabral až v poslední části. Góly Tomáše Pospíšila a obránce Cartelliho posunuly duel k samostatným nájezdům. V nich se zaskvěl jediný střelec Gajovský.

Branky a nahrávky: 12. Kohn (Zíb, Tomas), 45. Pospíšil (D. Květoň, Kohn), 51. Cartelli (D. Květoň, Kohn) - 6. Fabuš (Macho), 15. T. Sýkora (Pabiška, Vrbata), 18. Macho (Kracík), rozhodující samostatný nájezd Gajovský. Rozhodčí: Mikula, Polák - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:12, navíc Bahenský a Jiruš (oba Mladá Boleslav) oba 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 2838.

00:00 / 00:00

Jak viděli 42. kolo extraligy reportéři Radiožurnálu

HC Geus Okna Kladno - HC Mountfield České Budějovice 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Domácí rozhodli o zisku tří bodů brankou v poslední třetině normální hrací doby. Postaral se o ní nahozením na Turka Jiří Kuchler. Byla to odměna za aktivitu v průběhu celého utkání i dárek k návratu Martina Procházky do sestavy.

Branky a nahrávky: 28. Valský (Kalla), 60. Kuchler (Toman) - 36. Vak (Melichárek). Rozhodčí: Pešina, Turčan - Bláha, Kostka. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 2134.

HC Plzeň 1929 - HC Vítkovice Steel 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Hosté začali proti vedoucímu týmu tabulky útočně a ve 12. minutě se dostali Szturcovou zásluhou do vedení. Ale další góly už padaly do jejich sítě. Plzeň rychle vyrovnala a podpořena jistým výkonem brankáře Pöpperleho zlomila zápas góly v úvodu druhé a třetí třetiny na svojí stranu.

Branky a nahrávky: 13. Bomersback (Benda, Vlasák), 24. Hvila (Scofield), 41. Vampola (Bomersback), 59. Dvořák (Tvrdík, Adamský) - 12. Szturc (Trnka). Rozhodčí: Minář, Souček - Kis, Prchal. Vyloučení: 8:7, navíc Štefanka (Vítkovice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 6511.

HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)

Ani na čtvrtý pokus Brňané Spartu o body neobrali, přestože tentokrát se jim podařilo už po 66 vteřinách Bičánkovou zásluhou skórovat. Ton, dvakrát Podlešák, Netík a Broš však svými střelami překvapení nepřipustili.

Branky a nahrávky: 5. Ton (D. Výborný, Vydarený), 22. Podlešák (D. Výborný, Látal), 39. Podlešák (Ton, D. Výborný), 40. Netík (Kratěna, Broš), 53. Broš (Kratěna, Netík) - 2. Bičánek (Ludvík). Rozhodčí: Šindler, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 5615.

HC Benzina Litvínov - HC Slavia Praha 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Severočechům stačilo na rozhodující úder 27 sekund, ve kterých dvěma góly otočili skóre. Hosté totiž v Litvínově vedli od 23. minuty Kůrkovou brankou. Jenže v minutě 33. nezabránili domácímu kapitánu Rajchlovi v parádní přihrávce na Gureně, který vyrovnal. Za okamžik tahal Slipčenko puk ze sítě znovu a gól Viktora Hübla se ukázal být rozhodujícím. Litvínov se na Slavii bodově dotáhl a Pražané vypadli z desítky zaručující play-off.

Branky a nahrávky: 33. Gureň (Reichel, Jánský), 33. V. Hübl (Jenáček, Kroupa) - 23. Kůrka (Červenka, Žižka). Rozhodčí: Svoboda, Hradil - Lhotský, Bejček. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 4097.

HC Energie Karlovy Vary - HC Eaton Pardubice 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)

Půl zápasu trvalo domácímu týmu než dokázal být pro soupeřovu branku stejně nepříjemný jako pardubičtí hráči. Pak Energie mohutně finišovala, dovedla utkání k sólovým nájezdům a v těch už potřetí v této sezóně proti Východočechům uspěla

Branky a nahrávky: 33. Loginov (Němec), 38. Kumstát (Skuhravý, Němec), rozhodující samostatný nájezd Loginov - 30. Starý (Koukal, Kolář I), 33. Špirko (Pineault). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Guth, Rittich. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. Diváci: 4224.

Bílí Tygři Liberec - PSG Zlín 4:6 (3:1, 0:4, 1:1)

Domácí ztratili výtečně rozjeté utkání sami kolapsem v úvodu druhé třetiny. Tu první vyhráli 3:1, ale v začátku druhé části inkasovali v necelých sedmi minutách čtyři góly. Liberec od té doby skóroval už jen jednou, nevyužil přesilovku pěti proti třem, čtyřikrát trefil tyč a Bartovič neproměnil trestné střílení. Sólovým nájezdem uzavřel na 4:6 zlínský Ondráček.

Branky a nahrávky: 4. Kašpařík, 18. Kašpařík (Bartovič), 20. Plodek (Jareš, Nedvěd), 49. Špaček (Dušek) - 5. Balán (Bořuta, Míka), 21. Leška (Köhler, Balaštík), 26. Leška (Hamrlík, Nosek), 28. Bořuta, 28. Köhler (Leška, Balaštík), 58. J. Ondráček (F. Čech). Rozhodčí: Hribik, Husička - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 4449.

Miroslav Bureš, Aleš Procházka, Metoděj Novák, Miroslav Augustin, Jan Kaliba, Martin Hlucháň, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít