Plzeň porazila v předehrávce hokejové extraligy poslední Chomutov

Poslední celek extraligové tabulky Chomutov prohrál jedenácté z dvanácti posledních utkání. V předehrávce 25. kola podlehli Piráti na domácím ledě třetí Plzni, když rozhodující branku zaznamenal v 25. minutě Sýkora.

Plzenští hokejisté se radují z vítězného gólu do sítě Chomutova | Zdroj: ČTK

Piráti přivítali úřadujícího mistra s další posilou v sestavě, kanadským útočníkem Bomersbackem, ale ani on nezabránil Plzni poprvé skórovat. Byl totiž na ledě ve druhé minutě, kdy otevřel skóre Helweg.

Neuběhlo ale ani 180 sekund a bylo vyrovnáno. Při výhodě jednoho hráče v poli se prosadil střelou od modré Balej. Severočeši byli i poté aktivnější a Machovský měl mnohem více práce než jeho protějšek Růžička.

Ve druhé části se ale obraz hry změnil. Plzeň povzbudila úvodní početní výhoda, kterou sice ještě nevyužila, ale šest sekund po návratu Bartejse na led se prosadil bekhendovou střelou Tomáš Sýkora.

Chomutov je v tabulce Tipsport extraligy stále poslední a na předposlední Karlovy Vary už ztrácí osm bodů. Energie má navíc utkání k dobru.

Předehrávka 25. kola hokejové extraligy:

Piráti Chomutov - HC Škoda Plzeň 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Balej (Krstev, J. Mrázek) - 2. Hollweg (T. Sýkora), 25. T. Sýkora (Dvořák, J. Jeřábek). Rozhodčí: Lacina, Pavlovič - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:5, navíc Sikora, Kubinčák (oba Chomutov) oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3167.

Chomutov: M. Růžička - Novák, Pulpán, Krstev, J. Mrázek, Šulák, Rutta, Bartejs - D. Hruška, J. Straka, Hřebejk - Balej, Divíšek, Bartečko - Bomersback, Kämpf, Kubinčák - Šagát, Sikora, Račuk. Trenéři: Turek a R. Kaše
Plzeň: Machovský - Jiří Hanzlík, Seman, Slovák, Marcel, J. Jeřábek, Boháč - J. Sýkora, Kašpařík, Lev - Kratěna, Vlasák, Pletka - Dvořák, T. Sýkora, Hollweg - Indrák, Pitule, Vlček. Trenéři: Razým a Michal Straka

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít