Plzeň rozhodla o výhře pět minut před koncem a stále vede extraligu

Hokejisté Plzně stále vedou O2 extraligu o pět bodů. V utkání 44. kola porazili Mladou Boleslav 3:2, když vítězný gól dal pět minut před koncem Petr Vampola. Dařilo se i zbývajícím týmům z první šestky - Pardubice, Zlín, Vítkovice i Sparta vyhrály po 60 minutách, Třinec zdolal Brno až po samostatných nájezdech.

O2 Extraliga

O2 Extraliga | Foto: O2 ELH

HC Energie Karlovy Vary - PSG Zlín 0:5 (0:3, 0:2, 0:0)

Mistrovská Energie nenašla recept na Zlín ani počtvrté v sezóně. Navíc potvrdila, že se jí v KV aréně nedaří. Prohra se Zlínem byla už dvanáctou z 21 zápasů v domácím prostředí. Brankář vítězů Jakub Sedláček vychytal třetí nulu v letošní sezóně.

Branky a nahrávky: 5. F. Čech (Balán, Důras), 16. Leška z trestného střílení, 16. Míka (J. Ondráček), 34. Bořuta (Balaštík), 35. Roman Vlach (Galvas, Důras). Rozhodčí: Hodek, Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 1:7, navíc Leška (Zlín) do konce utkání. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4596

00:00 / 00:00

44. kolo hokejové O2 extraligy očima reportérů Radiožurnálu

HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Bílí Tygři potvrdili na Spartě špatnou formu z posledních týdnů a prohráli už posedmé v řadě. Naopak Sparta vyhrála třetí utkání za sebou a udržela si místo v první šestce. Úvodní gól dal v úvodu druhé třetiny nejlepší extraligový střelec Petr Ton, který si tak připsal 250. branku v české nejvyšší soutěži a reprezentaci. Stal se tak 56. člen Klubu hokejových střelců.

Branky a nahrávky: 22. Ton (Philipp), 43. Podlešák (D. Výborný, Jan Hanzlík) - 51. Víšek (Podkonický, Moravec). Rozhodčí: Hradil, Polák - Bejček, Lhotský. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 5785

HC Benzina Litvínov - HC Eaton Pardubice 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Domácí dvakrát vedli o gól, ale Pardubice vždy dokázaly rychle vyrovnat. Zajímavý zápas gradoval v poslední třetině, kdy hosté rozhodli o svém vítězství. Nejprve v 51. minutě poslal Eaton do vedení Zohorna a při power-play Litvínova skóroval Pineault.

Branky a nahrávky: 15. Kubinčák (Jenáček, V. Hübl), 38. Jánský (Kroupa, Reichel) - 17. Pivko (Somík, P. Sýkora), 39. Kočí (Pivko), 51. Zohorna (Kočí, Píša), 60. Pineault (Kolář II). Rozhodčí: Minář, Šír - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. Diváci: 5101

HC Plzeň 1929 - BK Mladá Boleslav 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Domácí fanoušky zaskočil hned ve druhé minutě Sýkora, který poslal Boleslav do vedení. Plzeňské střelce pak dlouhou dobu trápil výborný brankář Marek Schwarz, který poprvé inkasoval až ve 35. minutě z hokejky Bomersbacka. O výhře Indiánů rozhodl v závěrečné třetině dvěma góly Petr Vampola. Na jeho první trefu dokázal svou druhou brankou v zápase odpovědět Tomáš Sýkora, pět minut před koncem ale Vampola v přesilovce zajistil Plzni tři body.

Branky a nahrávky: 35. Bomersback (Hvila), 41. Vampola (Bomersback), 55. Vampola (Vlasák, Bomersback) - 2. T. Sýkora, 44. T. Sýkora (Boháč). Rozhodčí: Husička, Jeřábek - Kreuzer, M. Jindra. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváci: 7163

HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)

Domácí byli po většinu zápasu aktivnější, ale dlouho se nemohli prosadit proti dobré brněnské obraně a výbornému brankáři Hovimu. Kometa byla navíc nebezpečná z rychlých protiútoků. Hosté se dostali v závěrečné minutě první třetiny do vedení díky Brabencovi, v polovině utkání vyrovnal Peterek. Tři minuty před koncem základní hrací doby poslal Oceláře do vedení Pospíšil, ale bod pro Brno zajistil v poslední minutě Houdek. V samostatných nájezdech byl jediným úspěšným střelcem David Květoň, který zařídil Třinci druhý bod.

Branky a nahrávky: 32. Peterek (Malec, Duba), 57. Pospíšil (D. Květoň), rozhodující nájezd D. Květoň - 20. Brabenec, 60. Houdek (Erat). Rozhodčí: Fraňo, Turčan - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. Diváci: 3185

HC Geus Okna Kladno - HC Vítkovice Steel 1:4 (1:3, 0:0, 0:1)

Domácí doplatili na neproměňování šanci, hosté byli naopak velmi produktivní a gólově zakončili většinu důležitých šancí. Kladno mohlo zápas zdramatizovat zvlášť ve druhé třetině za stavu 1:3, ale dát gól bylo pro jeho hráče i tentokrát složité.

Branky a nahrávky: 18. Kalla (Patera, F. Kaberle) - 8. Kvapil (Krenželok, Štefanka), 13. Krenželok (Burger, Štefanka), 18. Ujčík (Szturc, R. Hruška), 43. Vrána (Kuboš). Rozhodčí: Hribik, Jebavý - Pavlovič, Bádal. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. Diváci: 1560

Miroslav Bureš, Tomáš Lörincz, Aleš Procházka, Metoděj Novák, Alena Benešová, Pavel Petr, Vladislav Janouškovec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít