Plzeň rozstřílela Olomouc a vede 2:0 na zápasy, Boleslav uspěla v Hradci

Hokejisté Plzně se ve druhém čtvrtfinálovém souboji play off rozstříleli. Po pondělním téměř osmdesátiminutovém zápolení, které přineslo jediný gól, přehráli před vlastním publikem Olomouc 4:2 a v sérii vedou 2:0 na zápasy. Duel Hradce Králové s Mladou Boleslaví ovládli hosté, kteří vítězstvím 4:3 po prodloužení srovnali stav čtvrtfinále na 1:1.

Hokejisté Plzně v pátek pocestují za stavu 2:0 na zápasy do Olomouce

Hokejisté Plzně v pátek pocestují za stavu 2:0 na zápasy do Olomouce | Zdroj: ČTK

V pondělí se diváci v plzeňské aréně dočkali jen jednoho gólu, a to až po skoro 77 minutách hry. Ve druhém čtvrtfinálovém duelu play off na úvodní zásah tak dlouho čekat nemuseli.

Po necelých pěti minutách se prosadila hostující Olomouc, pro níž začala série na západě Čech porážkou. Roman Rác si najel z pravého křídla do středu a ranou zápěstím prostřelil Matěje Machovského.

Plzeňští přišli s odpovědí o osm a půl minuty později. Miroslav Preisinger si najel před bránou, kde převzal přihrávku z hole Erika Hrni, objel Branislava Konráda a srovnal na 1:1.

Olomouc sice měla šance Indiánům znovu odskočit, jenže tři a půl minuty před koncem druhé periody Branislav Kubka dělovkou z voleje propálil vše, co mu stálo v cestě.

Ještě před druhou sirénou dokonal obrat Plzně z 0:1 na 3:1 Miroslav Indrák, který využil přesilovku, když přebruslil Miroslava Holce a dotlačil kotouč za Konrádova záda.

Domácí svůj dvoubrankový náskok hlídali, ačkoli Olomouc v závěru třetí periody dokázala snížit. Plzeňský Tomáš Svoboda však gólem do prázdné brány patnáct vteřin před koncem zápasu zpečetil na konečných 4:2. Plzeň tak vede v sérii 2:0.

Boleslav zvládla duel bez Výborného

Mladá Boleslav nastoupila ke druhému čtvrtfinálovému utkání play off v Hradci Králové už bez útočníka Davida Výborného, který deníku Sport potvrdil konec kariéry.

Při pondělní prohře 2:5 totiž utrpěl vážné zranění kolenních vazů. Bedřich Köhler dostal od disciplinární komise extraligy čtyřzápasový trest, takže i Hradec byl oslabený.

Hosté se na rozdíl od vlažného pondělního úvodu vyhecovali a díky trefě Jakuba Klepiše vedli už od šestnácté vteřiny.

Svěřenci Františka Výborného navýšili svůj náskok na 2:0 v polovině první třetiny. Richard Jarůšek při přesilovce napálil puk z mezikruží prudkou ranou do horního rohu Kacetlovy brány.

Zápas na východě Čech však přinesl nejen góly, ale i spoustu šarvátek, po nichž padaly také osobní tresty.

Hradec snížil na 1:2 právě po bitce, když osamocený Brian Ihnačák v přesilové hře z těsné blízkosti zamířil pod víko.

Zkraje třetí třetiny zaúřadovali domácí podruhé a vyrovnali. Martin Pláněk se prosadil díky prudkému voleji přes dva stínící hráče Mladé Boleslavi.

Boleslavští si ale rychle vzali vedení znovu na svou stranu. Dominik Pacovský si po Rýglově přízemní střele připsal třetí bod v utkání, když zvedl puk svou tečí pod břevno a dal na 3:2.

V napínavém souboji nakonec Hradec ještě vyrovnal, a tak se pokračovalo do prodloužení. V něm Marek Trončinský po minutě a dvanácti vteřinách střelou od modré čáry rozhodl o výhře Boleslavi 4:3.

Třetí čtvrtfinálové souboje jsou na programu v pátek v Olomouci a v Mladé Boleslavi. Ve středu vstoupí do play off dva nejlepší kluby základní části – Liberec vyzve Chomutov, pražskou Spartu čeká Zlín.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 2. zápasy:

HC Škoda Plzeň - HC Olomouc 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky:
14. Preisinger (Hrňa, T. Svoboda), 37. Kubka (Kracík), 39. Indrák (Lev, Kracík), 60. T. Svoboda (Kratěna) - 5. Rác (Pekr, Kucharczyk), 59. Houdek (Buc). Rozhodčí: Pešina, Horák - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 12:9, navíc Vodný (Olomouc) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 6153. Stav série: 2:0.

Mountfield Hradec Králové - BK Mladá Boleslav 3:3 v prodl. (0:2, 1:0, 2:1 - 0:1)
33. Ihnacak (Courchaine, Červený), 41. Pláněk (Šimánek, Kukumberg), 58. Dej (Dietz, Bednář) - 1. Klepiš (Pacovský, Voráček), 11. Jarůšek (Pacovský), 43. Pacovský (Rýgl, Klimenta), 62. Trončinský (Lenc). Rozhodčí: Fraňo, Pavlovič - Bláha, Špůr. Vyloučení: 7:9, navíc Vantuch - Lenc oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 6031. Stav série: 1:1.

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít