Plzeň udržela těsné vedení nad Slavií a srovnala sérii na 1:1

Hokejisté Plzně vydřeli ve druhém zápase semifinále play-off na ledě Slavie těsné vítězství 1:0 a srovnali stav série na 1:1 na zápasy. Jediným úspěšným střelcem večera byl ve 4. minutě utkání mladíček Jan Schleiss, který si připsal první trefu v extralize.

Semifinále play off hokejové extraligy - 2. zápas: HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň, 25. března v Praze. Martin Straka z HC Škoda Plzeň (uprostřed) a Michal Kempný z HC Slavia Praha bojují o puk, vlevo přihlíží brankář Slavie Dominik Furch. | Zdroj: ČTK

Slavia nenavázala na vítězství z prvního vzájemného duelu v semifinále, v němž Plzeň jasně přehrála. Naopak to byli Plzeňští, kdo vstoupil do dnešního duelu aktivněji – a to se jim vyplatilo, už od 4. minuty vedli.

Slávističtí obránci totiž zapomněli na mladíka Jana Schleisse, který zpracoval přihrávku na hranici útočného pásma, sám ujížděl proti domácímu gólmanovi Furchovi a vyzrál na něj forhendovou kličkou.

Navýšit vedení hostujícího celku mohl jen o chvíli později Straka, který se pokoušel překvapit Furcha střelou z mezikruží, slávistický gólman si ale s jeho pokusem poradil.

00:00 / 00:00

Plzeň udržela proti Slavii těsné vedení a srovnala stav série na 1:1

Slávisté se osmělili až na konci první třetiny a na začátku té druhé byli dokonce blízko vyrovnání, když Poletín vypálil až od vlastní střídačky, kotouč vypadl Mazancovi z lapačky a zastavil se až o tyčku. Skórovat Slavia nedokázala ani v přesilovce v polovině utkání, Tomica byl proti plzeňskému brankáři neúspěšný.

Do třetího dějství vstupoval oba celky s jednoznačným cílem – Plzeň chtěla uhájit nebo navýšit vedení, Slavia naopak měla za úkol smazat manko na soupeře. Jenomže dobývání plzeňské brány bylo marné, neprosadil se ani šikovný Vladimír Růžička mladší, a slávisté mohli naopak ještě několikrát poděkovat gólmanu Furchovi, že náskok Plzeňských nevzrostl.

V závěru utkání si šel za zdržování hry sednout na trestnou lavici plzeňský Sýkora a slávisté měli rázem větší možnost vynutit si prodloužení. Růžička ale mířil v dobré pozici nad a Plzeň nejtěsnější možné vedení uhájila až do posledních vteřin i při slávistické power play.

Série je tedy po dnešku vyrovnaná 1:1, pokračovat bude ve čtvrtek. Už zítra startuje druhé semifinále, v němž budou bojovat Třinec se Zlínem.

Semifinále play-off hokejové extraligy - 2. zápas:

HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branka a nahrávky: 4. Schleiss (Mozík, Vlasák). Rozhodčí: Fraňo, Lacina - Bláha, Kostka. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 9469. Stav série: 1:1.

Slavia: Furch - Kadlec, Kučný, Kuboš, Holub, Kolařík, Kempný - Micka, P. Jelínek, Tomica - Hertl, V. Růžička ml., Sklenář - Žejdl, Alinč, Krenželok - Stránský, Skokan, Poletín - od 58. navíc Vrdlovec. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.

Plzeň: Mazanec - Slovák, J. Jeřábek, Mozík, St. Pierre, L. Poživil, Boháč - Johnson, Jan Kovář, Martin Straka - Schleiss, Kašpařík, Vlasák - Dvořák, Lev, Vampola - T. Sýkora, Petruška, P. Sedláček. Trenéři: Razým, Michal Straka, J. Špaček a Pejchar.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít