Plzeň ukázala v domácích zápasech finále dvojí tvář. Zlín odjíždí spokojený

Hokejisté Škody Plzeň se po sobotní prohře obdivuhodně zvedli a o den později uštědřili svému soupeři ze Zlína ve čtvrtém finálovém utkání play-off vysokou porážku. Po výhře 5:2 tak Západočeši hýřili spokojeností.

Finále play off hokejové extraligy, 4. zápas HC Škoda Plzeň - PSG Zlín 14. dubna v Plzni. Ondřej Kratěna z Plzně a zlínský brankář Jakub Sedláček. | Zdroj: ČTK

„Namotivovali jsme se dobře, věděli jsme, že kdybychom prohrávali 1:3, ještě by to nebyl konec, ale bylo by to hodně složité. Myslím, že bylo vidět, že chceme za každou cenu,“ usmíval se autor jednoho z pěti plzeňských gólů Tomáš Vlasák.

Indiáni tak v domácích zápasech finálové série ukázali dvě tváře. V sobotu předvedli bezkrevný výkon a prohráli 0:3, zato v neděli…

„… to byla úplně jiná Plzeň, od prvního hráče do posledního každý makal a udělal pro tým maximum. Myslím, že tohle je cesta, jak dosáhnout toho, za čím všichni jdeme,“ promlouval spokojeně Petr Vampola.

00:00 / 00:00

Stav finálové série mezi Zlínem a Plzní je po čtyřech zápasech vyrovnaný 2:2

Ale i ve zlínském táboře byste pár minut po prohře 2:5 jen marně hledali hráče s hlavou v dlaních. Vždyť Berani odjížděli ke dvěma zápasům na západ Čech za nerozhodného stavu 1:1 na zápasy.

„Jsme samozřejmě spokojení. Měli jsme možná tu výhodu, že se nám podařil hned první zápas, ve druhém se to ale lámalo. Přišly zlomové okamžiky, které se přiklonily na jejich stranu. Ale pořád je to 2:2,“ říkal několik minut po utkání Petr Leška.

Finálová série se tak za vyrovnaného stavu stěhuje znovu do Zlína, kde bude ve středu pokračovat pátým duelem.

Petr Kadeřábek, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít