Plzeň vyhrála úvodní hokejové finále ve Zlíně 3:0

Hokejisté Plzně vyhráli úvodní duel finále play off České pojišťovny. Na ledě Zlína vyhráli 3:0 zásluhou dvou přesilovkových gólů. Druhé utkání se hraje zítra ve Zlíně.

Plzeňští hokejisté měli důvod k radosti i po posledním hvizdu

Plzeňští hokejisté měli důvod k radosti i po posledním hvizdu | Zdroj: ČTK

Plzeňští předvedli disciplinovaný výkon a nedovolili Zlínu žádné velké šance. A když už se do nich domácí dostali, tak jako Jaroslav Balaštík v početní výhodě ve 47. minutě, zasáhl bezchybný gólman Mazanec.

To na druhé straně se Sedláčkovi vymstil hned první nejistý zákrok. Při přesilové hře ve 14. minutě mu vypadla střela Straky před brankoviště, kde se rychle zorientoval Balej a dal první gól letošního finále.

Plzeňští nadávkovali branky rovnoměrně do všech třetin, v té druhé se dostal do úniku Kovář a přesně zamířil. Ve třetí třetině stačilo hostům jen 14 sekund na potrestání nedovoleného bránění Zámorského, zasloužil se o to Pletka.

Marnost domácích při přesilových hrách se naplno ukázala po vyloučení St. Pierra na 2+2 minuty. Zlín se v tu chvíli nedokázal dostat do přesilovkového rozestavení a neměl ani pořádnou šanci. I proto prohrál v prvním finále s Plzní 0:3.

PSG Zlín - HC Škoda Plzeň 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 14. Balej (Martin Straka, Vampola), 38. Jan Kovář (J. Jeřábek, Martin Straka), 42. Pletka (Jan Kovář, Kratěna). Rozhodčí: Fraňo, A. Jeřábek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:2. Diváci: 6641 (vyprodáno). Stav série: 0:1.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít