Plzeň zvýšila v čele extraligy svůj náskok, Chomutov už není poslední

Hokejisté plzeňské Škody přehráli ve 34. kole Tipsport extraligy Brno 3:1 a upevnili si tak průběžné první místo se ziskem 69. bodů. Druhá příčka stále patří Zlínu, který vyhrál na Spartě 2:1 po samostatných nájezdech. O vítězi duelu Slavia - Liberec musely rozhodnout také nájezdy, které vyšly díky Bednářovi lépe Pražanům.

Radost plzeňských hokejistů z gólu

Radost plzeňských hokejistů z gólu | Zdroj: ČTK

Pardubice porazili Litvínov 4:2 a Chomutov díky výhře 5:3 nad Českými Budějovicemi opustil poslední příčku tabulky, kterou přepustil Karlovým Varům. Energii totiž čeká dohrávka ve Vítkovicích, které jsou nyní na Spengler Cupu až 16.1.

Na výhře nováčka soutěže z Chomutova, který tak ukončil sérii tří porážek, se dvěma góly podílel útočník Pirátů Štěpán Hřebejk, který v Českých Budějovicích několik sezon působil. Naopak Jihočeši si připsali druhou porážku v posledních devíti zápasech.

Pardubičtí hráči na Litvínov vlétli a hned v první minutě mohli zvedat ruce poprvé nad hlavy po gólu Barteka. Do první sirény si to zopakovali ještě dvakrát a bylo rozhodnuto. Nakonec se Litvínov snažil v závěru o zdramatizování, ale na víc než výsledek 2:4 to nestačilo. Východočeši se z vítězství radovali po 4 zápasech.

Do vedení poslal vedoucí celek extraligy Plzeň kapitán Martin Straka po 11. minutách. Ještě do první přestávky přidal další branku Tomáš Vlasák. A krátce po návratu z kabin už to bylo 3:0, když se trefil Pletka. Z pohledu Komety udělal jen kosmetickou úpravu Tomáš Divíšek.

Jedinou brankou duelu Sparty se Zlínem dlouho byla trefa Bedřicha Köhlera, která padla těsně před koncem druhé třetiny. Domácí si ale v holešovické hale vypracovali v závěru velký tlak, který vyvrcholil 17 sekund před vypršením normální hrací doby. Puk za Sedláčkova záda procedil Sekáč. V penaltách druhý bod Moravanům přiřkl Honejsek.

Diváci v Liberci se ani za 65 minut hry gólu nedočkali a tak museli o vítězi zápasu s pražskou Slavií rozhodnout samostatné nájezdy. V těch si ten rozhodující a jediný proměněný připsal Jaroslav Bednář.

34. kolo hokejové extraligy:

Piráti Chomutov - HC Mountfield České Budějovice 5:3 (1:0, 2:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 4. Michael Frolík (Důras), 36. Hřebejk (Důras), 37. D. Hruška (Michael Frolík, Pulpán), 41. Hřebejk (Důras), 43. Zálešák (D. Hruška, Rýgl) -27. L. Květoň (Langhammer),39. M. Michálek (Ptáček), 58. Kotalík (Šimánek). Rozhodčí: Turčan, Blecha - Hejl, Horinek. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 3583

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Verva Litvínov 4:2 (3:0, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 1. Bartek (Somík), 12. Vašíček (Nahodil, Cetkovský), 16. Semorád (M. Drtina, Cetkovský), 51. Píša - 44. Hübl (Lukeš, Majdan), 53. Ručinský (K. Černý). Rozhodčí: Polák, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 9127

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 12. Martin Straka (St. Pierre), 18. Vlasák (Jiří Hanzlík, Gulaš), 24. Pletka (Martin Straka, Gulaš) - 27. Divíšek (T. Svoboda, Žižka). Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:7, navíc Jan Kovář, St. Pierre - Erat, Švrček všichni 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 6308

Bílí Tygři Liberec - HC Slavia Praha 0:1 po sam. nájezdech
Rozhodující sam. nájezd Bednář. Rozhodčí: Hrubý, Kalivoda - Kis, Rozlílek. Vyloučení: 4:5. Diváci: 6181

HC Sparta Praha - PSG Zlín 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 60. Sekáč - 40. Köhler z trestného střílení, rozhodující samostatný nájezd Honejsek. Rozhodčí: Hribik, Minář - Charvát, Lhotský. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 5388

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít