Plzeňský Straka si chce dva dny užívat titul a pak se vrátit k práci

Najdou se mezi hokejovými zápasy takové, na které se opravdu nedá jen tak zapomenout. Do této kategorie bude určitě patřit včerejší utkání finále play-off, ve kterém dokázala Plzeň zvítězit na ledě Zlína a vybojovat pro sebe historicky první domácí titul.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Straka | Zdroj: ČTK

„Vyhrát mohly samozřejmě oba dva týmy, Zlín měl také svoje šance. Klobouk dolů před oběma mužstvy, předvedla parádní výkony. Bylo to skvělé vyvrcholení té série,“ konstatoval plzeňský trenér Milan Razým.

Škoda, že kromě trofeje pro vítěze nebyly včera po ruce také ceny fair play. Jednu mohl získat obránce hostujícího týmu Tomáš Slovák za to, že těsně před koncem řádné hrací doby přiznal teč puku v obranném pásmu, a dal tak Zlínu šanci na vyrovnání.

Cena fair play by stejně tak slušela i domácím fanouškům. Od první do poslední minuty mohutně povzbuzovali svůj tým, aniž by se při tom snažili soupeře urážet. A po prohraném utkání neváhali zlínským hráčům náležitě poděkovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Aleš Procházka se pokusil rozklíčovat, co bude s některými strůjci plzeňského úspěchu v následujících dnech

Mezitím už ale Západočeši mohli přemýšlet o tom, jaké asi budou oslavy premiérového titulu.

„Čeká nás ve čtvrtek utkání s fanoušky, ale oslavy budou určitě dlouhé – plán na ně se bude dělat průběžně,“ říká útočník Jan Kovář, který bude určitě slavit střídměji než plzeňští spoluhráči, protože o jeho služby má eminentní zájem trenér reprezentace Alois Hadamczik.

„Zatím jsem nad tím nijak zvlášť nepřemýšlel, snažil jsem se soustředit na play-off, šli jsme za tím jedním cílem. Co bude teď, jestli mě trenér povolá, nebo ne, to je na něm – když ano, pojedu a budu se ještě snažit dostat na šampionát.“

Straka do reprezentace?

O případném návratu do českého výběru prý chce trenér Hadamczik debatovat i s plzeňským kapitánem Martinem Strakou. Ten má ale kromě oslav titulu také jiné plány související s jeho postem manažera klubu.

„Měsíc a půl jsem v tomto směru nic nedělal a dal jsem všechno hokeji, takže vím, že mě teďka čeká spousta práce, na kterou se těším. Dva dny si to užiju a pak zase začneme pracovat, abychom byli silní na další sezonu.“

Bude se tedy Martin Straka vážně zaobírat úvahami o startu na světovém šampionátu? A bude i v příští sezoně oblékat plzeňský dres?

Sedmý zápas finále play off hokejové extraligy PSG Zlín - HC Škoda Plzeň 21. dubna ve Zlíně. Hráči Plzně slaví mistrovský titul. | Foto: ČTK

„Bude, protože by se rozpadnul, kdyby netrénoval!“ rozverně odpověděl za Straku na tuto novinářskou otázku jeden z plzeňských hráčů z vnitra kabiny.

„Já nevím, teď si to chci hlavně užít a rozmyslím si, co bude dál,“ zůstal v prognózách opatrný sám Martin Straka.

Co bude dál, o tom zatím nezkoušel přemýšlet ani Jaroslav Špaček. Po loňském návratu ze zámoří se v průběhu této sezony ocitl na postu asistenta trenéra a ve finále si potom i neplánovaně zahrál.

„Nevím, co bude příští sezonu, teď si chci hlavně odpočinout. S tou rolí, kterou jsem měl, ještě než jsem vlezl na střídačku, jsem byl spokojený, dohlížel jsem na obránce a chodil jsem s nimi trénovat. Myslím, že se kluci hodně zvedli, že jim to hodně dalo, a to bylo něco, co mě udržovalo celou zimu v kondici. To, že jsem se dostal na střídačku, byl impuls od Martina, ale já jsem s tím opravdu vůbec nepočítal.“

Aleš Procházka, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme