Plzenští hokejisté po výhře nad Boleslaví stoupají tabulkou

Předehrávku 30. kola hokejové Tipsport extraligy mezi Plzní a Mladou Boleslaví vyhráli Západočeši a na vedoucí dva celky tabulky Spartu a České Budějovice ztrácí 2 body. Hosté prohráli na ledě soupeře posedmé za sebou a zůstává na chvostu tabulky. V dresu Indiánů si připsal gól a dvě asistence Duda.

HC Plzeň 1929 – vítěz základní části hokejové extraligy 2009/2010

HC Plzeň 1929 – vítěz základní části hokejové extraligy 2009/2010 | Foto: Vojtěch Bureš | Zdroj: Český rozhlas

Poslední tým tabulky poprvé inkasoval z hole Václava Pletky už ve druhé minutě. Pak si několik šancí vypracovali, ale ztroskotávali na skvěle chytajícím Hüblovi. Ve druhé třetině domácí hru jasně ovládly a přidali i dvě branky.

Až ve 34. minutě a 12 sekund po Vlasákově trefě dokázal bruslařský klub snížit a to dokonce ve vlastním oslabení Bahenský. Poslední branku zápasu vstřelil po bekhendovém blafáku Dvořák. Ve třetím dějství už nejnižší letošní návštěva v ČEZ aréně gól neviděla.

30. kolo hokejové extraligy:

HC Plzeň 1929 - BK Mladá Boleslav 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Pletka (Jan Kovář, Duda), 22. Duda (Jan Kovář, Kinrade), 34. Vlasák (Martin Straka, Duda), 35. Dvořák (Martin Straka, Vlasák) - 34. Bahenský. Rozhodčí: Minář, Trombík - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3069

Plzeň: A. Svoboda - Dan Růžička, Kaberle, Marušák, Kinrade, Vykoukal, Dresler, Ruprecht - Stránský, Martin Straka, Vlasák - Duda, Jan Kovář, Pletka - Dvořák, Pitule, Johnson - Kubalík, M. Heřman, Andrašovský - od 33. navíc Mrňa. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Michal Straka.
Mladá Boleslav: J. Hübl - Hay, Baldwin, Žabka, Drábek, Rýgl, Koma - Bahenský, Podkonický, Mikulík - Balaštík, Cetkovský, Tomas - Jiránek (44. Svačina), Stieler, Demel - Goertzen, Vrbata, Hrdel. Trenéři: P. Novák a Hiadlovský

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít