Plzeňští hokejisté se opět přesvědčili, jak je důležité míti Straku

Zlín a Plzeň si na úvod nového ročníku Tipsport extraligy připsaly výhry. Zlínští po samostatných nájezdech udolali Litvínov 3:2. Západočeši pak porazili Vítkovice 5:2. Mužem zápasu byl domácí kapitán a majitel klubu v jedné osobně Martin Straka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Straka | Zdroj: ČTK

Martin Straka už po šestadvaceti sekundách otevřel skóre zápasu, a když v prostřední části přidal i druhou trefu, mnohé domácí fanoušky napadlo, jak je důležité mít takového hráče v sestavě. Moc dobře si to uvědomuje i plzeňský kouč Milan Razým.

„Všichni viděli, jaký podal Martin Straka výkon. A stejně tak všichni vědí, jaký je Martin hokejista.“ Prvotřídní - a znovu to potvrdil. Pro plzeňského trenéra by jeho neúčast v týmu představovala velkou ztrátu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejová Tipsport extraliga se rozjela tak, jak skončila - plzeňský Straka byl k neudržení

„Pro náš tým by to byla citelná ztráta, ale byla by to především ztráta pro český hokej, fanoušky. Můžeme se těšit, že se Martinovi daří. Přejme mu zdraví, aby mohl v takových výkonech pokračovat.“

Pro samotného Martina Straku při rozhodování o jeho hokejové budoucnosti hraje nejdůležitější roli zdravotní stav.

„Cítil jsem se v pohodě. Nic mi nebylo a snad mi nic nebude. Jsem spokojený, jakým způsobem jsme do utkání nastoupili, protože jsme věděli, že to bude těžké.

Podle Straky přibude vyloučených

Plzeňský kapitán si užil zasloužených ovací od fanoušků. Ti možná víc než kdy jindy skandovali během zápasu jeho jméno.

„Slyšel jsem to, ale důležitý je tým a body. Jsem šťastný, že jsme to zvládli. Nejtěžší je zvládnout právě vstup do sezony, abyste se dostali do psychické pohody.“

Olympijský vítěz z Nagana pak oprášil spolupráci s navrátilcem Radkem Dudou. Ne vše prý ovšem klapalo.

„Nějaký šance jsme měli. Nějaký góly jsme dali, ale to se od nás čeká, je to nutnost. Ale zase nám nešly přesilovky, nedostali jsme se do žádné velké šance. Vypadá to, že se letos bude vylučovat hodně. Bude důležité dát z těch situací gól,“ říká na závěr hrdina čtvrtečního večera Martin Straka.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme