Plzeňští hokejisté se s rokem 2009 rozloučí na čele tabulky

Více než tři body v utkání hokejové ou tú extraligy získat nelze. A tak ani snaživý prvňáček nepotřebuje být dlouze ujišťován o tom, že Plzeň, která má před posledním letošním kolem soutěže pětibodový náskok, vykročí do nového roku jako lídr tabulky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

HC Plzeň 1929 | Foto: Hokej.cz

Pohled na tabulku teď může být pro plzeňské hokejisty tím nejpěknějším čtením na dobrou noc. Ale i kdyby nechtěli příliš často přemýšlet o tom, jak vysoko po sérii deseti vyhraných zápasů dokázali vyšplhat, samotní fanoušci jim to stále a znovu připomínají, což platilo i při nedělním duelu v Liberci.

„Určitě je to příjemné, hlavně pro fanoušky a kvůli nim to hrajeme. Ale my musíme zůstat nohama na zemi, což se nám zatím daří, Je to takový příjemný pocit, ale do sezóny to neznamená vůbec nic, protože je ještě dlouhá a začíná prakticky úderem play-off. Tam se může první místo úplně vymazat, takže to neznačí vůbec nic," opatrně prohlašuje útočník Tomáš Vlasák.

Přehrát

00:00 / 00:00

Plzeňští hokejisté se s rokem 2009 rozloučí na čele tabulky

Po několika odehraných kolech může sice vypadat čelo tabulky jinak, ale viděno očima samotných hokejistů: Pořádná porce sebedůvěry je v každém utkání mimořádně důležitým argumentem - a plzeňští hráči si v tomto směru opravdu nemohou stěžovat.

„Když se týmu daří, tak si každý jednotlivec dovolí mnohem víc a ty věci mu vycházejí, než když se tým potápí. To jde samozřejmě ruku v ruce, jednotlivec s týmem," ví Tomáš Vlasák.

Jaroslav Modrý oceňuje přínos Martina Straky

Díky výkonům a výsledkům plzeňského celku se teď může bavit hokejem také osmatřicetiletý obránce Jaroslav Modrý: „Je tam výborná parta kluků, i trenér a Martin Straka je vynikající persóna. Ten kluk prostě žije hokejem a je nádherné být součástí toho jeho klubu a mít tu šanci bojovat po jeho boku je. Je to vynikající člověk a vynikající hokejista."

Zkušený bek si hru v Plzni užívá i proto, že může pomoci mladším hráčům: „Jsem rád, že mám šanci ještě hrát a ukázat těm mladým, že hokej ještě umím a můžu jim předat ty věci, které jsem se naučil, zkušenosti a být týmu prospěšný, abychom vyhrávali zápasy."

Rozumí se, že čím déle trvá vítězná série plzeňských hokejistů, tím větší hlad po bodech mají soupeři Západočechů. Potvrdí to dnešní domácí  utkání Plzně s Třincem? Samozřejmě že nejenom na tuto otázku dá odpověď naše poslední letošní výprava S mikrofonem za hokejem, na kterou se vydáme v 19:05.

Aleš Procházka, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme